Společnost Foxconn a další významné firmy v Pardubicích chtějí lepší dopravní obslužnost

0
590

Významné pardubické investory nejvíce trápí doprava ve městě a problémy se získáváním pracovních sil. Vyplynulo to ze setkání primátora Pardubic Martina Charváta (ANO) se zástupci významných firem působících v městské průmyslové zóně a společnosti Foxconn. Setkání bylo součástí Týdne investic, který už potřetí uspořádala agentura CzechInvest, navázalo ale také na tradici spolupráce vedení města s podnikatelskou sférou.

„Využili jsme Týdne investic k diskusi o potřebách společností, které v Pardubicích působí. Takováto setkáni jsou určitě oboustranně prospěšná. Já jsem zástupce firem seznámil například s našimi aktivitami v oblasti dopravy i s některými projekty, které chceme realizovat v rámci sdružené územní investice Hradubicko, naopak jsem se dozvěděl, kde by potřebovali pomoci,“ říká primátor Charvát. Zástupci investorů si podle něj stěžují na nedostatek kvalifikovaných pracovníků, ale v souvislosti s náborem nových pracovníků je zajímá i bytová politika města či perspektiva technického vzdělávání dětí. „Většina plánuje rozšíření výroby, pracovníky hledají i v zahraničí, ale uvítali by zjednodušení vízové politiky státu,“ dodává primátor.

„Setkání s primátorem Pardubic bylo skvělou příležitostí k představení činnosti agentury CzechInvest, která se nezabývá pouze oblastí investičních pobídek a evropských dotací, nýbrž také aktivitami na podporu kvalifikované pracovní síly a vízové politiky,“ uvádí ředitelka pardubické kanceláře agentury CzechInvest Marie Černošová.

Cílem Týdne investic je prohloubení spolupráce mezi investory, tuzemskými i zahraničními, a státem, identifikace aktuálních i potenciálních slabin českého investičního prostředí v oblastech jako jsou kvalifikovaná pracovní síla, investiční pobídky či vízový systém a diskuze nad možnostmi jejich řešení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here