Vietnamci grilovali v Husově ulici natolik silně, až lidé z protějšího paneláku nemohli dýchat

0
651

V sobotu 25. června ve 13.15 hodin telefonoval místní muž strážníkům, aby jim oznámil, že na dvoře hotelu v Husově ulici někdo pálí oheň. Hlídka na místě oznámení prověřila, avšak žádné pálení zde nezaregistrovala.

Před 14. hodinou se na městskou policii obrátil prostřednictvím tísňové linky řidič MHD, který nalezl mobilní telefon. Hlídka mobil od řidiče převzala a následně kontaktovala jeho majitele, který uvedl, že si telefon vyzvedne ve služebně strážníků.

Po 19. hodině vyjela hlídka opět do Husovy ulice na základě telefonického upozornění občana, že na dvoru hotelu lidé něco pálí, přičemž dým z ohně stoupal do oken protějšího domu. Na dvorku strážníci přistihli skupinku Vietnamců, kteří zde grilovali maso a opodál pálili suché dřevo. Po vysvětlení problému bylo pálení suchého dřeva okamžitě ukončeno a dál už probíhalo jen grilování masa. Protentokrát vyřešila hlídka záležitost domluvou.

Ve 19.47 hodin byli strážníci kontaktováni operátorem telefonní linky 112, který jim oznámil, že v Rubešově ulici narazila letící labuť do drátů elektrického vedení a po nárazu zůstala dezorientovaná. Hlídka tedy vyjela na místo a hovořila s oznamovatelem, kterému se mezitím podařilo nezraněnou labuť zahnat zpátky do řeky, kde už v pořádku plavala. S tímto zjištěním strážníci odjeli.

V neděli 26. června v 01.45 hodin volal na linku 156 místní občan s tím, že v ulici V Tejnecku nalezl opuštěného psa. Na místo vyjela hlídka, která od muže převzala křížence rezavé barvy bez evidenční známky. Zvíře bylo poté převezeno do psího útulku Technických služeb Chrudim v Sečské ulici, kde bylo umístěno do připraveného kotce.

Přibližně ve stejnou dobu se na strážníky telefonicky obrátila žena, která při venčení svého psa nalezla v sídlišti Na Větrníku malé srnče bez matky. Hlídka se na místě domluvila s oznamovatelkou, že srnče ponechají určitou dobu na místě pro případ, že by se vrátila jeho matka. Jelikož zvíře bylo opuštěné i po této době, byla telefonicky kontaktována záchranná stanice živočichů v Pasíčkách, jejíž pracovník se sem dostavil a mládě převzal do své péče.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here