Zloděj na sebe v chrudimském supermarketu práskl, že ukradl zboží. Nebylo to poprvé

0
478
Foto: Městská policie Chrudim

V pátek 24. června přesně v deset hodin dopoledne se na strážníky obrátil telefonicky muž s tím, že před vjezdem do jeho domu ve Dvořákově ulici stojí zaparkovaný automobil a nemůže kvůli tomu odsud vyjet. Hlídka lustrací zjistila majitele nesprávně zaparkovaného vozidla a po chvíli se na místo dostavil řidič, který automobil přeparkoval. Přestupek s ním strážníci vyřešili blokovou pokutou.

Před 15. hodinou byla hlídka strážníků přivolána do supermarketu na Palackého třídě, kde podle oznamovatelky došlo ke krádeži zboží. V prodejně se nacházel muž s bydlištěm v Ohrazenicích, který se strážníkům doznal, že se úmyslně pokusil odcizit zboží. Následnou lustrací vyšlo ale najevo, že byl dotyčný v minulosti už pravomocně odsouzen za majetkovou trestnou činnost. Vzhledem k tomu byla záležitost předána k vyřešení Policii ČR.

Ve 21.47 hodin oznámil místní občan na tísňovou linku 156, že v Soukenické ulici leží opilý muž. Na uvedeném místě byl následně nalezen chlapík ze Zaječic, který se orientoval v místě i čase a byl zdravotně v pořádku. Z místa proto mohl odejít sám.

Při hlídkové činnosti zaregistrovali strážníci v sobotu 25. června po jedné hodině v noci v ulici U Pivovaru mladíka ležícího na chodníku. Chlapec z Kolínska nebyl sice zraněn, ale jevil známky požití alkoholu. Při následné orientační dechové zkoušce mu byla naměřena hodnota 1,84 promile alkoholu. Hlídce se vzápětí podařilo telefonicky kontaktovat chlapcovu matku, která se dostavila na místo a syna v pořádku převzala. O celé události bude nyní informován sociální odbor příslušného MěÚ.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here