Festival Yanderov bude už po jedenadvacáté propagovat začínající mladé hudebníky a amatérské umělce

0
682
Plakát Yanderov 2016

V pátek 1. července vypukne opět po roce na chrudimském Janderově svým formátem i zaměřením ojedinělý festival podporující začínající kapely, mladé hudebníky a další amatérské umělce z celého Česka.

Již 21. ročník populárního festivalu Yanderov 2016, konající se tradičně v přírodním areálu mezi Chrudimí a Slatiňany, začne v pátek 1. a skončí v pondělí 4. července. Kapely začínají hrát vždy v 18 hodin, už tradičně je na akci volný vstup.

V areálu na Janderově již naplno vypukly přípravy, staví se pódium i zázemí pro kapely i návštěvníky, tradičně rozsáhlá bude nabídka občerstvení a doprovodného programu. Návštěvníci mohou v areálu volně stanovat nebo se vykoupat v blízké řece. Chybět nebude ani stánek pro vegetariány.

„I na letošním Yanderově bude zachována osvědčená dramaturgie festivalu, to znamená několik začínajících a jedna známější skupina každý večer. Festival je určen především mladým začínajícím hudebníkům, zařazením známějších umělců sledujeme vedle snahy o zvýšení posluchačského zájmu také možnost zprostředkovat hudebníkům přímou konfrontaci se zkušenějšími kolegy,“ říká dramaturg festivalu Jan Axmann z pořádajícího občanského sdružení Yanderov.

Jedinečnost festivalu Yanderov spočívá v časovém rozsahu, termínu konání, prostředí, šířce dramaturgického záběru, různorodosti věku návštěvníků a v neposlední řadě maximálním zapojením dobrovolníků, návštěvníků i účinkujících do realizace akce. „Zdarma je vstup, hudba, zážitky, legrace, stanování, voda i vykoupání v řece. Jaké si to uděláme, takové to budeme mít. Jediné, co je za peníze, je občerstvení,“ zní motto čtyřdenní přehlídky.

Festival, který každoročně zahajuje prázdniny na Chrudimsku a těší se velké popularitě, finančně podpořilo město Chrudim. Hlavními partnery je pardubický pivovar Pernštejn a chrudimský hudební klub R-klub.

Další informace pro návštěvníky a program:

Místo konání festivalu: přírodní areál fotbalového hřiště Janderov (u vycházkové turistické trasy Chrudim – Slatiňany), GPS: 49°55’57.382″N, 15°48’47.306″E

Vlakové i autobusové spojení z Chrudimi:

Pěšky: po turistické stezce z nádraží proti proudu řeky Chrudimky směr na Slatiňany cca 30 minut.

Autem: Z Chrudimi po hlavní silnici směr Slatiňany, cca 500 metrů za koncem města odbočkou vlevo.

Účinkující skupiny:

Pátek 1. července:
DEPRIVANT, WHORE HOUSE, PLÁN TO KILL, KYX ORCHESTRA, PAVILON9

Sobota 2. července:
SKLEPNÍ RADA, NA ROVINU!, CITIZEN37, THE ATAVISTS, CORPULENT_PROVOCATEUR

Neděle 3. července:
STRINGGUARDS, BANDA, JOHN HAYLLOR, CHOCOLATE JESUS, VĚC MAKROPULOS

Pondělí 4. července:

GRANULOM, BUER, PROLAPSED, EDITH, CIRCUS PONORKA, VLADIVOJSKO

Kompletní program a bližší informace najdete na stránkách

https://www.facebook.com/YANDEROV

Kontakt:
Dramatur festivalu Jan Axmann, tel.: 608 011 081, e-mail: jan.axmann@gmail.com
Web, Faceboook: https://www.facebook.com/YANDEROV

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here