Tiskárna ve Smilovce, která je útočištěm bezdomovců, půjde k zemi

0
500

Areál bývalých Východočeských tiskáren ve Smilově ulici, z níž se postupem let stalo útočiště pro bezdomovce a černá skládka, zmizí brzy z centra Pardubic. Opuštěný dům, který má nahradit zcela nová výstavba, bude totiž zdemolován.

„Objekt bývalých tiskáren v centru Pardubic je už řadu let prázdný. Přes veškerou snahu majitelů, kteří se jej snažili zabezpečit proti vniknutí, je opakovaně místem, kde se zdržují problémoví lidé, dvůr je plný odpadků, stížnosti obyvatel v okolí jsou takřka na denním pořádku. Město ale nemá mnoho možností, jak situaci řešit, jde o soukromý majetek. V těchto dnech se snad podařilo dlouholetý problém vyřešit, dohodli jsme se s investorem, který chce v polovině září začít s demolicí tiskáren,“ říká náměstkyně primátora Helena Dvořáčková (ANO 2011).

Areál o výměře téměř 3000 metrů čtverečných v lukrativní části města vlastnila do letošního roku společnost R. S. Credit. Chtěla na místě tiskárny vybudovat luxusní byty, narazila ale na odpor majitelů okolních pozemků. Po pěti letech snažení tedy záměr vzdala a tiskárny prodala pražské firmě, zabývající se financováním stavebních projektů. „Demoliční výměr je stále platný, zbourání nic nebrání. Jaký je ale investiční záměr nového vlastníka zatím nevíme,“ dodává náměstkyně primátora.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here