Právní bitva mezi firmou a městem Chrudim spěje ke konci. Zastupitelé mají vrátit pozemkům Miloše Chudáčka jejich původní hodnotu

0
779

Městské zastupitelstvo v Chrudimi se bude v pondělí 19. září zabývat na veřejném zasedání letitou kauzou znehodnocení pozemků ve Vlčnově, patřících firmě chrudimského podnikatele Miloše Chudáčka, k níž došlo nečekanou změnou v územním plánu. Tímto zásahem města byla totiž plocha určená ke skladování a výrobě změněna k nelibosti podnikatele na ochrannou zeleň a její cena se propadla na minimum. Stala se prakticky neprodejnou. Zastupitelé by teď měli na návrh rady vrátit pozemkům jejich původní účel.

Radnice prodávala pozemky, o nichž věděla, že jejich cena spadne na desetinu

Firma S&CH TRADE CZ, s.r.o. Miloše Chudáčka koupila pozemek od chrudimské radnice v roce 2010 za účelem výstavby skladovacích prostor a sídla společnosti. Utratila za ně do městské kasy téměř 1 900 000 korun. Ještě před podpisem smlouvy podalo ale město návrh na změnu v územním plánu a bez vědomí podnikatele začalo proces přeměny dotčených pozemků ve Vlčnově na ochrannou zeleň. Za Chrudim přitom smlouvu s Chudáčkem podepsal bývalý starosta Jan Čechlovský (ODS). „Město mělo tedy obchod zastavit nebo nás na chystanou změnu alespoň upozornit,“ říká Chudáček. Nic takového se ale podle něj nestalo.

Trestní oznámení, žaloba a podání k Nejvyššímu kontrolnímu úřadu

Firma později od záměru postavit ve Vlčnově průmyslový areál ustoupila a nabídla 5300 metrů čtverečních v této chrudimské místní části k prodeji. A právě v momentě, kdy na ně hledala kupce, Chudáček s hrůzou zjistil, že nabízí prakticky bezcenné pozemky. Jejich cena se totiž propadla z 351 korun na 30 Kč za metr čtvereční. Podle Chudáčka to jeho firmu vážně poškodilo a pustil se proto s městem do vyjednávání. O všechny potenciální zájemce mezitím přišel a tak požadoval logicky vrácení peněz výměnou za pozemky. Jenže neuspěl a na řadu tedy přišli právníci obou stran. Jako jednatel firmy přitom Chudáček využil všechny možné prostředky, aby se domohl práva – trestní oznámení, žalobu i podání k Nejvyššímu kontrolnímu úřadu, avšak znovu bezvýsledně.

„Chci poděkovat místostarostovi Trávníčkovi,“ vzkazuje podnikatel

Obrat k lepšímu nastal až ve chvíli, kdy se do věci vložil první místostarosta Jaroslav Trávníček (ČSSD), který dotáhl věc do zdárného konce a pozemkům by se tak měl po pondělní schůzi opět vrátit jejich původní účel užívání. „Chtěl bych za to panu Trávníčkovi poděkovat, jinak nemá smysl, abych věc dál jakkoli komentoval. Pozemky následně nabídneme k prodeji, protože už máme svoje prostory v Chrudimi,“ uvedl v rozhovoru pro Noviny Chrudim Miloš Chudáček.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here