Galerie Art na Resselově náměstí vystavuje obrazy a grafické práce Martina Salajky inspirované přírodou

0
659

Chrudimská Galerie Art na Resselově náměstí pořádá v sobotu 1. října v 15 hodin slavnostní vernisáž výstavy obrazů Martina Salajky. Martin Salajka se narodil 30. března 1981 v Uherském Hradišti. Na střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti absolvoval obor malba, stejně tak na Fakultě výtvarných umění v Brně. V roce 2005 až 2008 absolvoval u doc. Michaela Rittsteina na Akademii výtvarných umění v Praze.

První samostatnou výstavu uskutečnil v roce 2005 v Galerii mladých v Brně, od té doby uspořádal dalších čtrnáct výstav, včetně zatím poslední ve Výstavní síni v Chrudimi. Jeho obrazy a grafické práce jsou inspirovány přírodou, jeho zamilovanými rybami, vlky a psy. V Salajkově tvorbě je cítit poctivost člověka zakořeněného v přírodě, která pro něj není líbeznou selankou, ale nespoutanou a syrovou krajinou, často podobnou divokému nočnímu velkoměstu plného symbolistních a surreálných odkazů.

Výstava obrazů Martina Salajky potrvá v Galerii Art od 1. října do 25. listopadu. Otevřena bude vždy od pondělí do pátku od 14 do 17.30 hodin, o sobotách pak od devíti do 11.30 hodin. Na vaši návštěvu se těší manželé Světlana a Luboš Jelínkovi.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here