Rumun se v chrudimském Tescu obul do nových bot a snažil se odsud odejít bez zaplacení

0
479
Foto: Městská policie Chrudim

Ve čtvrtek 29. září asi v 9.30 hodin prověřovali strážníci telefonické oznámení o volně pobíhajícím psovi, který se měl pohybovat v okolí Chrudimské nemocnice. Provedenou kontrolou zde ale žádného psa nenašli.

V 9.38 hodin volala na linku 156 místní žena s tím, že našla na zahradě v MŠ Strojařů zraněného ptáka. Přivolaná hlídka zjistila, že jde o kavku, kterou umístila do přepravního boxu a převezla do služebny, kde však bohužel o několik desítek minut později uhynula. Následně byla předána Veterinární klinice Na Valech k odborné likvidaci.

V 9.59 hodin přijali strážníci stížnost na parkování vozidel v zákazu stání ve Václavské ulici. Strážníci zde zaregistrovali celkem šest takových dopravních přestupků a umístila na uvedená vozidla výzvy pro nepřítomné řidiče, kteří se teď budou muset dostavit vysvětlovat, proč se dopustili doprvního přestupku.

V 10.23 hodin oznámila ostraha prodejny Tesco, že zadržela v prodejně zloděje. Šlo přitom o muže rumunské národnosti, který zde sebral jeden pár obuvi. Nejprve si vyzul staré boty, které zanechal na místě a obul si nové, s nimiž se pokusil odejít z prodejny. Muž se ke krádeži přiznal. Za přestupek mu byla proto uložena bloková pokuta.

Ve 13.01 hodin vyjížděli strážníci do Čáslavské ulice, kde mělo podle oznámení parkovat u domu čp. 1160 vozidlo na vodorovném dopravním značení. Lustrací byla zjištěna majitelka tohoto auta, která se sem vzápětí dostavila, aby automobil přeparkovala. Následně jí byla uložena za přestupek bloková pokuta.

V 15.33 hodin přijali strážníci oznámení o ležícím muži, který se měl nacházet na Palackého třídě naproti poliklinice. Přivolaná hlídka zjistila, že jde o muže z Chrudimi, který byl nezraněn a byl odsud schopen odejít po svých. Hlídce uvedl, že pouze usnul. Po projednání věci z místa odešel.

V 19.50 hodin oznámil jeden z řidičů, že se na obchvatu města poblíž kruhového objezdu u Medlešic pohybuje muž, který skáče do vozovky. Strážníci zde provedli kontrolu, avšak žádného muže na obchvatu ani v jeho okolí nezaregistrovali.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here