Patnáct řidičů našlo v Lázeňské ulici za stěračem svého auta parkovačku. Stáli totiž s vozidly na zeleni

0
470
Foto: Městská policie Chrudim

V úterý 25. října v 7.57 hodin volal na linku 156 místní muž s tím, že v ulici Strojařů komplikuje průjezd ostatním vozidlům nesprávně zaparkovaný automobil. Přivolaná hlídka provedla tedy kontrolu celé ulice, ale uvedené auto nezaregistrovala a průjezdnost v ulici byla zachována. Jelikož oznamovatel své oznámení po nějaké době zopakoval, strážníci vyjeli na místo znovu, ale ani tentokrát automobil nenašli. V ulici Strojařů byl však zaregistrován jiný nesprávně zaparkovaný automobil, jehož řidiče hlídka kontaktovala a ten po vyřešení přestupku svůj vůz ihned přeparkoval.

Asi v 10.15 hodin obdrželi strážníci telefonické oznámení, že v Pardubické ulici nesvítí lampa veřejného osvětlení. Tato informace byla proto neprodleně předána příslušnému pracovníkovi Technických služeb Chrudim, aby zde sjednal nápravu.

Před polednem požádal strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR, neboť ve směru od obce Kočí na Chrudim se blížil nákladní automobil, jemuž z ložné plochy padaly na komunikaci papíry. Strážníci se tedy přemístili na vhodné místo na okraji města, kde vyčkávali příjezd tohoto vozidla. To ale nakonec do Chrudimi nepřijelo.

Ve 12.45 hodin se do služebny Městské policie Chrudim na Resselově náměstí dostavila žena se sdělením, že se ve Fortenské ulici nachází opuštěné a nezajištěné jízdní kolo. Oznamovatelka se prý již dotazovala obyvatel uvedené ulice, ale nikomu z nich bicykl nepatřil. Strážníci jej tedy přemístili do služebny a následně předali do depozitu Oddělení ztrát a nálezů MěÚ Chrudim.

Krátce po půl druhé odpoledne byli strážníci přivoláni do Lázeňské ulice, kde parkovala vozidla na zeleni. Hlídka jich tu napočítala patnáct a umístila na ně výzvy pro nepřítomné řidiče, kteří teď budou muset přijít vysvětlovat důvody svého dopravního přestupku.

Asi ve 14.15 hodin přivolala strážníky pracovnice supermarketu na Palackého třídě s tím, že u nich došlo ke krádeži zboží. Po příjezdu strážníků se v kanceláři ostrahy nacházeli zadržení muž se ženou z Chrudimi, přičemž byla podezřelá ze spáchání přestupku krádeže. Vzhledem k tomu, že se ke svému činu doznala a v evidenci přestupků neměla dosud žádný záznam, vyřešili s ní strážníci přestupek uložením blokové pokuty.

Několik minut před půl pátou odpoledne se do služebny Městské policie Chrudim dostavila žena, která strážníkům předala nalezenou peněženku s doklady a finanční hotovostí. Strážníci ji tedy předali do depozitu Oddělení ztrát a nálezů MěÚ Chrudim a zároveň vyrozuměli majitele o nálezu.

V 16.45 hodin se na strážníky obrátil místní muž, aby upozornil, že se ve Vestci poblíž školního statku nachází u komunikace pobíhající kůň. Přivolaná hlídka zde tedy jednala s členkami zdejšího jezdeckého klubu, jež uvedly, že jeden z koní vyběhl z areálu statku k cestě, ale byl ihned odchycen a ustájen. Žádné nebezpečí nikomu nehrozilo.

Před 19. hodinou požádala strážníky o pomoc řidička z Chrudimi, neboť zajistila své auto, ale klíče zapomněla uvnitř. Jelikož měla obavu, aby nebylo její vozidlo zaparkované ve Slatiňanech odcizeno, požádala strážníky o nasazení botičky. Přivolaná hlídka jejímu přání vyhověla.

Ve středu 26. října po půl sedmé ráno vyjeli strážníci na Tyršovo náměstí, kde se měl podle oznamovatele nacházet nesprávně zaparkovaný automobil. Hlídka proto za stěrač tohoto auta umístila výzvu pro nepřítomného řidiče, který se teď bude muset dostavit k projednání dopravního přestupku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here