Chrudimské strážníky zaměstnávali ležící bezdomovci. Jeden z nich skončil na záchytce

0
530
Foto: Městská policie Chrudim

Ve středu 26. října před půl jedenáctou dopoledne volal na linku 156 místní občan s tím, že před prodejnou masny ve Škroupově ulici leží opilý bezdomovec. Strážníci místního bezdomovce probudili, a protože se byl schopen orientovat a byl zdravotně v pořádku, odešel z místa po svých.

Krátce po poledni byli strážníci přivoláni do ulice SNP, kde mělo dojít v jednom ze supermarketů ke krádeži zboží. Krádeže se přitom dopustil muž ze Slatiňan, který se zde pokusil sebrat baterie. A jelikož se ke svému jednání doznal, uložili mu strážníci blokovou pokutu.

Ve 13.17 hodin kontaktoval strážníky majitel garáže ve Svěchyňově ulici, neboť mu bránil ve výjezdu cizí špatně zaparkovaný automobil. Strážníci lustrací zjistili majitele, kterého se následně podařilo telefonicky kontaktovat. Ten se poté dostavil na místo a vozidlo neprodleně přeparkoval. Dopravní přestupek s ním byl vyřešen blokovou pokutou.

Asi ve 13.45 hodin obdrželi strážníci informaci o uzavření komunikace ve slatiňanské Kaštance z důvodu kácení stromů, a to s pomocí označené pásky. Přijíždějící řidiče, kteří nebyli na tuto uzavírku včas upozorněni, to nutilo otáčet své automobily. Přivolaná hlídka na místě zjistila, že zde provádí těžbu dřeva společnost České lesy. Jelikož ale písemná upozornění pro řidiče o probíhající těžbě dřeva umístěná na příjezdech od Slatiňan i Trpišova neobsahovala informaci o neprůjezdnosti komunikace, strážníci kontaktovali odpovědného pracovníka, který uvedl, že těžba dřeva právě končí a silnice bude opět zprůjezdněna.

Ve 14.25 hodin upozornil strážníky na lince 156 místníé občan na ležícího bezdomovce před nákupním centrem ve Škroupově. Tentokrát šlo o chlapíka ze Skutče, který se orientoval a byl zdravotně v pořádku. Z místa proto odešel sám.

Několik minut před 16. hodinou se na strážníky prostřednictvím tísňové linky obrátila žena, která ve Vrchlického ulici zaregistrovala ležícího bezdomovce. Hlídka zde přistihla muže, který uvedl, že si pouze odpočinul. Byl tedy z místa vykázán.

Asi ve 20.45 hodin zpozorovali strážníci během hlídkové činnosti na autobusovém nádraží ležícího muže. Šlo o silně podnapilého muže ze Skutče, který nebyl schopen samostatné chůze. Dechovou zkouškou mu byla vzápětí naměřena hodnota 2,95 promile alkoholu. Byl proto převezen na vyšetření do Nemocnice Chrudim, kde službu konající lékař rozhodl o jeho převozu a umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích. Opilec byl personálu záchytky předán ve 22 hodin.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here