Na výpadovce do Slatiňan se bude dál jezdit devadesátkou. Alespoň další dva roky

0
594
Foto: Kodl Cr

Ke snížení rychlosti z 90 na 70 kilometrů v hodině na silnici I/37 v úseku mezi Chrudimí a Slatiňany letos ani v příštím roce nedojde. A to ani přesto, že zde v posledních pěti letech došlo k dvaadvaceti závažným dopravním nehodám a zemřeli tu tři lidé. Radnice totiž neuspěla po stížnostech místních obyvatel u republikové policie s žádostí o snížení maximální povolené rychlosti. Uvedl to první místostarosta Jaroslav Trávníček (ČSSD).

Argument policie je nesmysl, namítá první místostarosta

„Police odpověděla, že bychom řidiče šikanovali. Podle mne je to naprostý nesmysl, protože co je to za šikanu, když pojedou řidiči na sto metrech místo devadesátky sedmdesátkou? Dvacet kilometrů je totiž docela velký rozdíl při brzdných drahách,“ naráží Trávníček na nejrizikovější úsek, kde umírali lidé a další byli vážně zraněni.

Ze silnice první třídy bude městská komunikace

Ačkoliv to mezi radnicí a policií ve sporu o rizikový úsek silnice jiskří, zanedlouho bude přeci jen po problému. Pardubická pobočka Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se totiž chystá uvedenou silnici přestavět na městskou komunikaci s několika bezpečnostními prvky, díky čemuž dojde automaticky ke snížení maximální povolené rychlosti na zmíněnou sedmdesátku. Na trase mají být zpomalovací ostrůvky a na několika místech vzniknou také odbočovací pruhy. Dojde rovněž k rozšíření krajnice pro pěší a cyklisty.

Stavba není prioritní, i když zde umírají lidé

„Máme už zpracovanou studii. Nyní se pracuje na projektu městské komunikace se snížením rychlosti, který počítá se vším, co k němu patří,“ uvádí ředitel pardubické pobočky ŘSD Bohumil Vebr. Jak dodává, bezpečnostní úpravy budou na silnici I/37 dokončeny nejpozději do konce roku 2018. A proč tak pozdě? Původně se totiž mělo mezi Chrudimí a Slatiňany začít stavět už letos. Podle Vebra prý proto, že není na stavbu zajištěno financování, neboť se ji stále nedaří zařadit mezi prioritní stavby.

Foto: Kodl Cr

dn-pistovy dn-pistovy-5 dn-pistovy-4 dn-pistovy-3 dn-pistovy-2

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here