Když se dělají věci od srdce, jsou ostatním pro radost

0
688

Bylo to vcelku nedávno. Přesto už před hezkou řádkou let. Tehdy přišel k nám do redakce Ruda Drašner s tím, že chce zakládat nějaký band složený ze zasloužilých hudebníků. Ano, ten Ruda Drašner, který byl posledním hostinským v kultovní chrudimské hospodě U Korečků ve Štěpánkově ulici (dnes je tam bohužel drogerie) a posléze úspěšným obchodníkem na Širokých schodech, kde provozoval obchod s polotovary Kolumbus. Nechť je mu země lehká.

Oběhal celou ulici a prošoupal svoje polobotky

Přirozeně, že jsme se mu tenkrát vysmáli. Zaprvé – byl to sparťan, zatímco v redakci byla převaha slávistů. To ale není podstatné. Zadruhé, že chce zakládat spolek složený z důchodců. Předvídali jsme proto kapele jepičí život. Jenže Ruda byl urputný. Stejně jako v obchodě. Jestliže neváhal oběhnout s čerstvými kokoskami celou ulici, aby je lidé ochutnali a on je mohl potom výhodně prodat, pak nepřemýšlel ani nad tím, že by se mu nepodařilo band založit. Neváhal kvůli tomu dokonce prošoupat svoje polobotky. Obklopen kamarády oprášil doma staré bicí a kapela byla záhy na světě.

Skvělí následovníci – RetroBand Chrudim

Ta přitom funguje v různých obměnách dodnes, protože má Ruda skvělé následovníky. Především Frantu Macha, který je současným kapelníkem RetroBandu Chrudim. A co z toho plyne? Pokud se dělá nějaká věc od srdce a s opravdovým zápalem, pak vydrží dlouho a dělá ostatním radost. Proto si přejme více takových Rudů Drašnerů, Frantů Machů a dalších nadšenců v Chrudimi, protože jen tak u nás bude veseleji.

Pošlete nám fotky Rudy Drašnera

P. S. Pokud někdo vlastní fotky Rudy Drašnera, zašlete nám je, prosím. Rádi je zveřejníme.

Video: Kodlc Chrudim
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here