Problémy s bezdomovci v Chrudimi. Jeden převracel kontejner na Borzně, další krvácel na hlavě

0
1164
Foto: Pixabay.com

V sobotu 26. listopadu v 8.25 hodin upozornila místní žena na bezdomovce, který převracel na Borzně kontejner, protože z něho vybíral starý papír. Přivolaná hlídka bezdomovce přistihla a přinutila jej dát vše zase do pořádku. Odejít mohl teprve tehdy, až po sobě uklidil.

Nález klíčů od automobilu u hřbitova

V 9.00 hodin se na strážníky obrátil muž ze Slatiňan s tím, že nalezl u hřbitova klíče od osobního vozidla. Strážníci klíče od muže převzali a vzápětí našli auto, od něhož ztracené klíče pocházely. Lustrací byl poté zjištěn majitel, kterému byly klíče ještě týž den předány.

Špatné parkování v Opletalově ulici

V 10.34 hodin vyjížděli strážníci prověřit oznámení o špatném parkování, tentokrát do Opletalovy ulice. Zde bylo registrováno jedno špatně parkující auto, na které byla umístěna výzva pro nepřítomného řidiče, který se teď bude muset dostavit k projednání dopravního přestupku.

Chrudimák chtěl v Penny marketu sebrat salám

V 11.56 hodin oznámil pracovník ostrahy prodejny Penny market, že zde zadrželi zloděje. Šlo přitom o muže z Chrudimi, který se zde pokusil sebrat salám v hodnotě 49,90 Kč. Jelikož se muž ke svému jednání doznal, byl s ním přestupek vyřešen uložením blokové pokuty. Odcizené zboží si dotyčný následně zakoupil.

Převoz sanitou do Nemocnice Chrudim

Ve 13.39 hodin přijali strážníci oznámení o ležícím bezdomovci na autobusové zastávce  na Borzně. Strážníci o chvíli později zjistili, že jde o bezdomovce z Nasavrk. Jelikož byl ale zraněn na hlavě, byla k němu přivolána sanita Rychlé záchranné služby, která muže odvezla k ošetření do Nemocnice Chrudim.

Dva výjezdy k muži bez střechy nad hlavou k Bille

Poté ještě dvakrát v průběhu tří hodin vyjížděli strážníci k ležícímu bezdomovci před prodejnou Billa. V obou případech šlo o muže s trvalým pobytem v Chrudimi, který byl schopen samostatné chůze a bez zjevných zranění. Jeho převoz do protialkoholní záchytné stanice nebyl proto nutný.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here