Čekárnu na nádraží v Chrudimi nechtěli během jediného dne opustit dva bezdomovci

0
548
Foto: Městská policie Chrudim

V pondělí 28. listopadu v 11.14 hodin volal místní muž na linku 156 s tím, že v Lázeňské ulici stojí u budovy bývalého Telecomu ve vjezdu vozidlo a ztěžuje průjezd ostatním vozidlům. Přivolaná hlídka prostřednictvím lustrace zjistila následně majitele auta, kterého se však nepodařilo kontaktovat. Na vozidlo byla tedy umístěna výzva pro nepřítomného řidiče, který se bude muset dostavit k projednání dopravního přestupku.

Zaběhnutý labrador skončil v psím útulku

V 18.27 hodin vyjížděli strážníci do Škroupovy ulice, kde na ně čekal muž, který zde odchytl volně pobíhajícího psa. Hlídka od muže psa převzala a následně jej umístila do chrudimského útulku v Sečské ulici. Šlo přitom o světlého labradora s hnědým textilním obojkem, bez jakýchkoli dalších identifikačních znaků.

Útěk z chirurgického oddělení Nemocnice Chrudim

V 19.30 hodin oznámila výpravčí Českých drah, že se v čekárně vlakového nádraží nachází muž, který odsud nechce odejít. Hlídka o chvíli později zjistila, že jde o muže s trvalým pobytem v Horním Jelení. Byl v silně podnapilém stavu a dechovou zkouškou mu bylo naměřena hodnota 3,16 promile alkoholu. Vzhledem k těmto skutečnostem byl proto převezen na vyšetření do Nemocnice Chrudim, kde bylo zjištěno, že jde o pacienta, který byl téhož dne ráno hospitalizován na chirurgickém oddělení, odkud utekl. Muže si tedy převzal personál nemocnice.

Chlapík z Nasavrk nadýchal takřka tři promile

Po 21. hodině vyjížděli strážníci opět do čekárny Českých drah, neboť se zde měl nacházet další opilý muž. V tomto případě šlo o bezdomovce s trvalým pobytem v Nasavrkách. Muž byl v silně podnapilém stavu. Dechovou zkouškou mu byla naměřena hodnota 2,9 promile alkoholu. Následně byl proto převezen do chrudimské nemocnice, kde lékař rozhodl o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kde byl dotyčný předán personálu ve 22.20 hodin.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here