Voda tryskající z vodovodního řadu vytvořila ve dvě v noci na Palackého třídě jedno velké kluziště

0
515
Foto: Pixabay.com

Ve čtvrtek 26. ledna před devátou ráno požádal strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR při zajištění místa dopravní nehody v Čáslavské ulici. Přivolaná hlídka zde usměrňovala na základě pokynu policistů dopravu.

Stížnost na auto parkující na zeleni v Poděbradově ulici

V 9.42 hodin obdrželi strážníci stížnost na nesprávně zaparkovaný automobil na městské zeleni v Poděbradově ulici. Hlídka tedy na vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče, kterého předvolala k projednání dopravního přestupku.

Náklaďák nemohl prý vyvézt kontejner se stavební sutí

V 15.45 hodin upozornil místní občan strážníky na zaparkovaný automobil, který na Palackého třídě bránil ve vnitrobloku při výjezdu nákladního vozidla, které odváželo kontejner naplněný stavební sutí. Hlídka na místě shledala, že kontejner byl již odvezen a průjezdnost je zde zachována.

V Malecké ulici postávala u vozovky osamocená volavka

Po 16. hodině požádala místní žena o příjezd strážníků do Malecké ulice, kde se ve vozovce u mostu usadila volavka a hrozilo nebezpečí, že bude sražena projíždějícím automobilem. Přivolaná hlídka zde však ptáka nezaregistrovala.

Strážníci našli v nemocnici spícího bezdomovce

Krátce před 21. hodinou se na strážníky obrátila pracovnice Chrudimské nemocnice, aby zjistili totožnost neznámé ženy, která byla přijata k hospitalizaci. Hlídka ve spolupráci s republikovou policií a pardubickými strážníky nakonec totožnost pacientky zjistila. Provedenou kontrolou budovy nemocnice zde navíc našla spícího bezdomovce, kterého předala ošetřujícímu personálu.

Volně pobíhající jorkšírský teriér v Havlíčkově ulici

Ve 22.35 hodin zaregistrovali strážníci během hlídkové činnosti v Havlíčkově ulici volně pobíhajícího jorkšírského teriéra, kterého odchytli a převezli do psího útulku v Sečské ulici, kde byl umístěn do připraveného kotce.

Vyvěrající voda zaplavovala chodník, silnici i sklepy

V pátek 27. ledna před druhou v noci volal místní občan s tím, že na Palackého třídě vyvěrá u jednoho z bytových domů proudem voda, která teče přes chodník do komunikace. Strážníkům se podařilo vyrozumět majitele nemovitosti, který se dostavil na místo, aby provedl kontrolu domu. Záhy vyšlo najevo, že jde o havárii vodovodního potrubí v budově, přičemž voda vyvěrá z potrubí hlavního vodovodního řadu a zaplavuje nejen ulici, ale i sklepní prostory domu. Byli sem proto přivoláni technici Vodárenské společnosti Chrudim, aby uzavřeli přívod vody. Zároveň byli kontaktováni i pracovníci SÚS Chrudim s tím, že vytékající voda vytvořila na vozovce ledovou vrstvu, kterou bylo třeba ošetřit posypem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here