Z opravených schodů pod Myší dírou se stává výbušné téma. Prodražily se městu o víc než čtvrt milionu korun

0
666
Foto: Kodl Cr

Svobodní v Chrudimi zveřejnili informaci, že kontaktovali předsedu Kontrolního výboru zastupitelstva města Ondřeje Kudrnáče (ANO 2011), aby nechal prověřit, proč byla o víc než čtvrt milionu korun překročena vysoutěžená cena na rekonstrukci schodů pod Myší dírou. Zastupitelé Josef Káles mladší a Petr Lichtenberg pojali totiž podezření, že zakázka nebyla realizována v souladu s pravidly a že se na ní mohl někdo na úkor města obohatit.

Foto: Kodl Cr
Foto: Kodl Cr

Káles s Lichtenbergem žádají zákazku prošetřit

Dílo bylo totiž původně vysoutěženo za 1 555 091 korun, radnice za něj nakonec ale zaplatila 1 823 633 korun. „Zaznamenali jsme podezření, že veřejná zakázka na rekonstrukci schodiště pod Myší dírou neproběhla zcela v pořádku a vícepráce se vyšplhaly na nestandardní výši,“ píší Káles s Lichtenbergem Kudrnáčovi.

Do soutěže se přihlásilo 13 firem, vítěz nakonec dostal víc, než měl

Do soutěže o zakázku se podle nich přihlásilo celkem 13 firem, přičemž vítězem se stala chrudimská firma Geogard, zastupovaná jednatelem Tomášem Linhartem, s kterou radnice, konkrétně starosta města Petr Řezníček a městští úředníci Petr Pecina a Hana Piklová, podepsali loni 25. srpna dodatek ke smlouvě, který umožňoval firmě cenu díla navýšit ještě o dalších 387 111 korun za vícepráce. Tato částka nebyla sice vyčerpána celá, i přesto se stavba městu prodražila o 268 542 Kč. Svobodní jsou toho názoru, že by chrudimští daňoví poplatníci měli vědět, proč byla cena zakázky o tolik navýšena.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here