Zákazníky supermarketu na Palackého třídě vylekal muž s mačetou. Zasahovalo zde několik hlídek

0
701
Foto: Městská policie Chrudim

V pondělí 30. ledna v 9.12 hodin byli strážníci přivoláni do Slovenské ulice, kde parkovalo vozidlo, jehož řidič porušil vodorovné dopravní značení žluté barvy. Hlídka proto za stěrač automobilu umístila výzvu pro nepřítomného řidiče, kterého si tímto předvolala k projednání dopravního přestupku.

Řidič náklaďáku tůroval v Havlíčkově ulici bezdůvodně motor

O půl desáté dopoledne požádala místní žena o příjezd strážníků do Havlíčkovy ulice, neboť zde před její provozovnou parkovalo nákladní auto s nastartovaným motorem. Ještě před příjezdem obdrželi však strážníci od oznamovatelky informaci, že už odsud nákladní automobil odjel.

Anonymní udání špatně zaparkovaného auta u Střední zemědělské školy

Asi v 10.45 hodin přijali strážníci anonymní stížnost na auto zaparkované na trávníku u Střední zemědělské školy. Přivolaná hlídka zde však žádný takový přestupek nezaznamenala a žádala zpětně anonymního oznamovatele, aby upřesnil místo, případně registrační značku automobilu. Oznamovatel nedokázal však ani na jeden z dotazů odpovědět. Hlídka tedy znovu prověřila okolí školy, ale nesprávně zaparkované vozidlo zde neobjevila.

Strážníci objevili v ulici Čs. partyzánů uhynulého holuba

V 11 hodin zpozorovali strážníci během hlídkové činnosti v ulici Čs. partyzánů uhynulého holuba. Hlídka proto uhynulého ptáka dopravila do Veterinární kliniky Na Valech k odborné likvidaci.

Řidič zapomněl na střeše svého auta klíčky od vozidla

Ve 12.02 hodin volala na linku 156 pracovnice z příjmové kanceláře Chrudimské nemocnice s tím, že poblíž vchodu do nemocnice parkuje automobil, jehož řidič nechal klíče od vozidla položené na střeše automobilu a odešel neznámo kam. Klíče převzaly proto do úschovy pracovnice nedaleké lékárny, ale vzhledem k tomu, že jejich prodejna zavírá už odpoledne, mohla by nastat situace, že po zavírací době už klíče nebude mít kdo vydat. Z tohoto důvodu požádala oznamovatelka strážníky o sdělení jména majitele vozidla, kterého se následně pokusí vyrozumět prostřednictvím nemocničního rozhlasu. Strážníci ženě vyhověli. Díky tomu se podařilo kontaktovat majitele klíčů, který si je v lékárně nakonec vyzvedl.

Parkovačka na vozidle ve Dvořákově ulici

Krátce po 13. hodině vyjeli strážníci do Dvořákovy ulice, kde nesprávně zaparkované vozidlo bránilo ženě ve výjezdu z jejího pozemku. Hlídka sice zjistila majitele tohoto auta, avšak nepodařilo se jí ho kontaktovat. Protože v danou dobu nebylo technicky možné využít odtahové služby, hlídka umístila za stěrač nesprávně zaparkovaného automobilu výzvu pro nepřítomného řidiče, kterého si předvolala k projednání dopravního přestupku.

Do supermarketu přijeli strážníci a několik policejních hlídek

Ve 13.57 hodin oznámila prostřednictvím tísňové linky pracovnice supermarketu na Palackého třídě, že se v jejich prodejně nachází muž, který nožem bodá do pečiva. Muže vyzvala, aby prodejnu opustil, ten to však odmítl. Protože měl při sobě také mačetu, měli z něho ostatní lidé strach. Do supermarketu se tedy vypravili jak strážníci, tak i několik hlídek Policie ČR. Následně bylo zjištěno, že jde o muže z Havlíčkobrodska, který byl naštěstí střízlivý. Dalším šetřením bylo zjištěno, že do pečiva nebodal nožem, ale pouze prsty, neboť chtěl zjistit jeho kvalitu. K poškození zboží přitom nedošlo a několik kusů pečiva, se kterými muž manipuloval, si následně i zakoupil. Po projednání věci byl dotyčný z prodejny vykázán.

Nesprávně zaparkovaná dodávka v Topolské ulici

Před 16. hodinou byli strážníci přivoláni do Topolské ulice, kde u vjezdu do sídliště nesprávně parkovalo dodávkové vozidlo. Hlídka následně zjistila majitele této dodávky, kterého následně kontaktovala a který po vyřešení přestupku vozidlo přeparkoval.

Auto bránilo v Soukenické ulici ve vstupu do domu

Přesně v 17 hodin oznámil telefonicky obyvatel Soukenické ulice, že musí složitě vstupovat do svého domu, neboť těsně u jeho vchodových dveří parkuje neznámý automobil. Hlídka po domluvě s oznamovatelem umístila za stěrač tohoto auta parkovačku.

V Pardubické ulici utekl strážníkům hledaný černý pes

Asi ve 22.30 hoddin vyjeli strážníci do Pardubické ulice, kde podle oznamovatele volně pobíhal několik hodin pes černé srsti. Po příjezdu strážníci sice psa zaregistrovali, ale ten jim okamžitě utekl. Hlídka se sem proto ještě několikrát vrátila a prováděla zde kontroly. Pobíhajícího psa už ale nespatřila.

Zapáchající bezdomovec ve vestibulu nemocnice

Ve 22.42 hodin se na strážníky obrátila prostřednictvím linky 156 pracovnice Chrudimské nemocnice, protože se ve vestibulu jejich zařízení bezdůvodně zdržoval zapáchající bezdomovec, který odmítal opustit budovu. Strážníci v něm zjistili místního muže, který byl v nemocnici během dne na ošetření a protože se měl do ordinace dostavit opět následujícího dne ráno, rozhodl se, že v nemocnici přenocuje. Byl tedy z budovy vykázán.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here