Irská letecká společnost Ryanair začne létat od podzimu z Pardubic do Londýna

0
4191
Foto: Pixabay.com

Z Pardubic začne létat irská letecká společnost Ryanair. Na podzim začne provozovat pravidelnou leteckou linku Pardubice – Londýn. Valná hromada společnosti East Bohemian Airport, která pardubické letiště provozuje, se v tomto týdnu rozhodla podpořit vznik této linky.

Smlouva s Ryanair bude uzavřena na pět let

„Příchod Ryanairu na pardubické letiště je významným mezníkem v obchodní strategii společnosti. Po pečlivé úvaze jsme se rozhodli přistoupit na podmínky letecké společnosti. Smlouva s Ryanair bude uzavřena na pět let s tím, že poměr výnosů a nákladů bude podle modelových propočtů pro společnost kladný,“ říká náměstek primátora Jan Řehounek (ANO 2011), který zastupuje město v představenstvu EBA.

Cena jednosměrné letenky do Londýna začíná na 679 korunách

Irský nízkonákladový letecký dopravce plánuje podle původní dohody první let mezi Pardubicemi a Londýnem na konec října, zvažuje však, zda provoz linky nezahájí už v září. Již dnes na svých stránkách nabízí letenky na tři spoje týdně (úterý, čtvrtek, sobota). Cena jednosměrné letenky začíná na 679 korunách. „Jsem velmi ráda, že se nám podařilo do Pardubic přivést jednu z největších dopravních společností a věřím, že k lince do Londýna přibydou další. Londýn je z hlediska leteckého provozu nejvýznamnější destinací, kterou lze využít jako přestupní místo k letům do celého světa,“ uvádí ředitelka letiště Hana Šmejkalová.

Po Praze, Brně a Ostravě nyní také Pardubice

Ryanair dosud v České republice využívá letiště v Praze, Brně a Ostravě, Pardubice budou čtvrtým. Je již druhou leteckou společností v letošním roce, která se rozhodla pro své lety využívat pardubické letiště. Od března létá do z Petrohradu do Pardubic Rossiya Airlines, dceřiná společnost ruského Aeroflotu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here