Předběhne Kušta radnici a postaví parkovací dům dříve než ona? K objektu už vede silnice

0
1021
Příjezdová komunikace k budoucímu parkovacímu domu v bývalé sladovně je prozatím přehrazena betonovým zátarasem. Foto: Roman Zahrádka

Ačkoliv radnice rozproudila debatu o možné výstavbě parkovacích domů v chrudimských sídlištích nebo na Moravově zahradě naproti sportovní hale, podniká zatím zdejší developer Milan Kušta nenápadné kroky k tomu, aby uvedl do provozu parkovací dům v bývalé sladovně naproti prodejně Lidl. Jak před časem uvedl, dům by měl vzniknout přestavbou objektu, jemuž se říká „Humna“ a k němuž nechala nyní jeho firma K2 Invest přivést novou asfaltovou komunikaci, jež je napojena na zdejší kruhovou křižovatku.

Nový parkovací dům o kapacitě 260 parkovacích stání

„Tato budova umožňuje z našeho pohledu při dodělání komunikací a ramp vznik nového parkovacího domu s kapacitou zhruba 260 parkovacích stání. Tento objekt proto hodláme přestavět na parkovací dům, jenž by měl do budoucna sloužit jako parkovací kapacita pro celý areál,“ popisuje svůj záměr v bývalém sladovnickém areálu Milan Kušta. Jak dodává, hledá pro tento záměr vhodného nájemce, který by parkovací dům provozoval. Firma K2 Invest by tedy provedla pouze rekonstrukci objektu, který byl v minulosti využíván k vlhčení ječmene a k dalšímu zpracování.

Většina projíždějících motoristů ani netuší, co se v bývalém zemědělském areálu chystá.  Foto: Roman Zahrádka
Většina projíždějících motoristů ani netuší, co se v bývalém zemědělském areálu chystá. Foto: Roman Zahrádka

Do bývalé sladovny přijde investice asi 800 milionů korun

A co investor zamýšlí se zbývajícími objekty? „Osm bytů v bytovém domě je zde využíváno k nájemnímu bydlení a silo pronajímáme francouzské společnosti Souflett k uskladnění sladovnického ječmene. Území však postupně zastavíme smíšenou zástavbou. V zadní části areálu vyrostou nové bytové domy, místo sila pak projektově připravíme kancelářskou budovu na ploše asi 12 tisíc metrů čtverečních. Tuto budovu zde postavíme jen v případě, že uzavřeme smlouvu o jejím prodeji nebo pronájmu. Počítáme přitom s časovým horizontem zástavby celého území zhruba do deseti let,“ uzavírá chrudimský developer Kušta. Ten zde prozatím investoval do demoličních prací několik milionů korun, chystá se však do následné výstavby v bývalé sladovně investovat zhruba 800 milionů Kč.

Vstup z této strany k bývalému silu je zatím zakázán.  Foto: Roman Zahrádka
Vstup z této strany k bývalému silu je zatím zakázán. Foto: Roman Zahrádka

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here