Honička strážníků s uprchlými chovanci chrudimského dětského domova skončila za lesem v poli

0
931
Foto: Městská policie Chrudim

Ve středu 31. května v 9.19 hodin volal na linku 156 místní občan s tím, že Palackého třídou projíždí kamion, jehož řidič porušil dopravní značku. Hlídka prověřila ulici, ale nákladní automobil už nenašla.

Parkování na místech pro invalidy u polikliniky

Před půl jedenáctou dopoledne byli strážníci přivoláni na parkoviště ke zdravotnickému zařízení na Palackého třídě, kde podle oznamovatele docházelo k neoprávněnému parkování automobilů na parkovacích místech vyhrazených pro invalidy. Hlídka na místě protiprávní jednání neshledala, neboť všechna vozidla parkující na vyhrazených místech byla řádně označena kartou ZTP.

Podomní brusiči nožů a nůžek v Husově ulici

Ve 13.27 hodin obdrželi strážníci informaci, že se v Husově ulici pohybují v jednom z bytových domů muž a žena s velkými nákupními taškami, oslovovali přitom občany a nabízeli jim nabroušení nožů a nůžek. Hlídka ale tuto dvojici v domě už nezastihla, stejně tak v ulici ani v okolí.

Komplikace na parkovišti u finančního úřadu

O několik minut později byli strážníci přivoláni na parkoviště k finančnímu úřadu v Městském parku, kde řidička nemohla vyjet se svým automobilem z parkovacího místa, neboť jí v tom bránilo jiné nesprávně zaparkované auto. Než ale hlídka přijela, bylo už vše v pořádku.

Poškozená dopravní značka a sloup veřejného osvětlení ve Fibichově ulici

Před 14. hodinou oznámila místní žena strážníkům, že v křižovatce ulic Fibichova a Čs. armády došlo při průjezdu kamionu k poškození dopravní značky a sloupu veřejného osvětlení. Nadiktovala jim přitom registrační značku nákladního automobilu. Informace byla vzápětí předána Policii ČR, která začala věc šetřit.

Prchající chovanci z chrudimského dětského domova

V 16.50 hodin projížděli strážníci v rámci hlídkové činnosti Čáslavskou ulicí, když nedaleko Dětského domova spatřili dva mladíky, kteří se před nimi dali na útěk. Hlídka mladíky pronásledovala přes nedaleký les k polí, kde chlapce dostihla. Následně vyšlo najevo, že byli oba z domova na útěku. Po telefonické konzultaci byli oba chlapci předáni personálu zařízení.

Kamion parkoval nedovoleně za supermarketem v ulici SNP

Asi v 17.30 hodin volal na linku 156 místní občan s tím, že za obchodním centrem v ulici SNP parkuje kamion, jehož řidič porušil zákazovou dopravní značku. Protože se řidič u vozidla nenacházel, umístila hlídka za jeho stěrač výzvu pro nepřítomného řidiče, kterého si předvolala k projednání dopravního přestupku.

Vymyšlená historka a planý výjezd do ulice Obce Ležáků

Krátce po 23. hodině kontaktoval strážníky oznamovatel, který se představil jako pracovník čerpací stanice v ulici Obce Ležáků a požádal o příjezd hlídky. V uvedené čerpací stanici se v boxu určeném k dohuštění pneumatik automobilů nacházelo údajně zaparkované vozidlo, jehož řidič zde parkoval bezdůvodně a na výzvu personálu odmítal místo uvolnit ostatním řidičům. Po příjezdu k čerpací stanici strážníci obdrželi od personálu informaci, že nikdo z nich je nevolal a žádný problém na benzince nemají. Hlídka tedy odjela.

Parkovačka časně ráno na křižovatce ulic Čs. armády a Přemysla Otakara

Ve čtvrtek 1. června byli strážníci po páté ráno přivoláni řidičkou autobusu na křižovatku ulic Čs. armády a Přemysla Otakara, kde nesprávně zaparkovaný automobil komplikoval průjezd autobusu. Hlídka tedy za stěrač tohoto auta umístila výzvu pro nepřítomného řidiče, kterého si předvolala k projednání dopravního přestupku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here