Od pondělí začíná na pardubickém přednádraží zkušební provoz. Posune se koridor pro pěší

0
1043
Foto: Magistrát města Pardubice - tiskový úsek

Od pondělí 5. června odstartuje na pardubickém přednádraží zkušební provoz. Novým terminálem městské hromadné dopravy tak začnou projíždět první trolejbusy, koridor pro pěší se naopak posune. Od příštího týdne se tedy veřejnost projde už po nové dlažbě.

Bude uzavřena hlavní přístupová trasa vedoucí kolem objektu České pošty

Práce na Multimodálním uzlu veřejné dopravy finišují. Od pondělí bude uzavřena hlavní přístupová trasa vedoucí kolem objektu České pošty. Náhradní trasa povede od křižovatky ulic Hlaváčova a Palackého kolem čerpací stanice, dále přes nový přechod pro chodce u bývalého lihovaru a koridorem pro pěší vedeným již po nové dlažbě.

Nadále trvá zákaz vjezdu do prostoru přednádraží

Veřejnost se do budovy vlakového nádraží dostane také druhým koridorem vedoucím od Polabin. Zákaz vjezdu do prostoru přednádraží však stále trvá. Stavbou v areálu nového terminálu městské hromadné dopravy budou od pondělí v rámci zkušebního provozu projíždět pouze linky MHD č. 2, 4, 13 a 31. Až do definitivního ukončení stavebních prací tak nadále platí, že cestující musí pro spoje linek MHD využít nejbližší obsluhované zastávky Autobusové nádraží, Polabiny,Lidická, Hl. nádraží, náhradní zastávka a Albert HM.

Foto: Magistrát města Pardubice - tiskový úsek
Foto: Magistrát města Pardubice – tiskový úsek

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here