Pardubice odkládají kvůli zastavení dotací Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy výstavbu druhého bazénu

0
866
Foto: Pixabay.com

Rada města zrušila výběrové řízení na dodavatele stavby pětadvacetimetrového bazénu v Aquacentru Pardubice. Důvodem je jednak skutečnost, že firma, která ve veřejné soutěži o tuto zakázku nabídla nejlepší podmínky, od účasti z technických důvodů odstoupila, ale zejména zastavení investičních dotací Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Dotaz primátora zůstává doteď bez odpovědi

„Zhruba před třemi týdny jsem se ptal písemně ministerstva na oficiální stanovisko, co bude s dotačními programy, jak postupovat dál. Do dnešního dne nepřišla odpověď a my pracujeme pouze s informacemi z médií. Zrušení dotace může ovlivnit případný termín, do kdy by stavba měla být hotová, proto bylo logické soutěž zrušit,“ říká primátor Pardubic Martin Charvát (ANO 2011).

Hotová projektová dokumentace, chybí ale peníze

Město má připravenou projektovou dokumentaci na přístavbu bazénu i veškeré náležitosti potřebné pro stavbu, o kterou má stále zájem, a proto počítá s vyhlášením nového výběrového řízení na dodavatele stavby. Mezi tím bude řešit možnosti financování – ať už je to s dotačním podílem, nebo bez dotací. Takovou variantu by samozřejmě museli schválit zastupitelé, neboť v současném rozpočtu se počítá s podílem dotace.

Liknavý přístup ministerstva se dotkne zejména mladých sportovců

„Rozhodnutí ministryně a dle mého liknavý přístup ministerstva mě mrzí dvojnásob proto, že se dotkne zejména mladých sportovců. Bazén měl sloužit převážně plaveckým školám a sportovním klubům, pozastavení dotací přímo do sportu se zase může odrazit v pravidelných aktivitách sportovních klubů. Již jsme řešili pomoc organizátorům mistrovství světa v hokejbalu, které u nás právě probíhá a kterému chybějí dotace přislíbené na jeho pořádání. Vážné finanční problémy mají bez dotací také organizátoři blížící se tradiční Pardubické juniorky. Město ale nemůže do nekonečna suplovat stát,“ dodává primátor.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here