Strážníci si lámali hlavu nad tím, kdo zamořil v noci okolí Ploché dráhy nepříjemným dýmem

0
842
Foto: Městská policie Chrudim

Ve čtvrtek 1. června v 8.56 hodin byli strážníci přivoláni do ulice Čs. armády, kde nesprávně zaparkovaný automobil bránil ve výjezdu ze dvora tamnímu obyvateli. Hlídka před příjezdem na místo obdržela informaci od oznamovatele, že vozidlo už odjelo.

Klíče spadlé v Husově ulici v kontejneru na elektroodpad

Po 14. hodině požádal strážníky o pomoc muž z Husovy ulice, kterému při vhazování elektroodpadu do příslušného kontejneru umístěného v ulici spadl dovnitř jeho svazek klíčů. Hlídka vyjela na místo, kde jednala s oznamovatelem. Poté byla událost telefonicky konzultována se zástupcem společnosti, která je majitelem kontejneru, a ten doporučil kontaktovat firmu z Pardubic, která z těchto kontejnerů zajišťuje svoz elektroodpadu. Nakonec se ukázalo, že vyzvednutí klíčů z kontejneru by mohlo trvat i několik týdnů, proto byl požádán o spolupráci pracovník Technických služeb Chrudim, který přislíbil mnohem rychlejší řešení situace. S oznamovatelem se telefonicky zkontaktovali a společně se domluvili na řešení.

Kamion zablokoval na Palackého třídě při otáčení dopravu

Krátce po 15. hodině vyjeli strážníci na Palackého třídu, kde řidič kamionu nejprve porušil zákazovou dopravní značku a poté při otáčení, když se snažil odjet, uvízl, a tím zablokoval část komunikace. Po příjezdu hlídky se tomuto cizímu státnímu příslušníkovi podařilo s automobilem vymanévrovat, takže průjezdnost byla v daném místě obnovena. Po vyřešení dopravního přestupku pokračoval v jízdě.

Opuštěné mládě kavky ve vnitrobloku domu v ulici Na Valech

O hodinu později volala na linku 156 obyvatelka ulice Na Valech s tím, že v místním vnitrobloku zaregistrovala opuštěné mládě kavky. Hlídka ptáče odchytla a v přepravním boxu dopravila do služebny, kde si je následně po telefonické domluvě převzal do péče pracovník záchranné stanice živočichů.

Kdo rozbil v Gorkého ulici zahrádkáři skleník?

V 16.51 hodin byli strážníci přivoláni do zahrádkářské kolonie v Gorkého ulici, kde jednomu ze zahrádkářů někdo poškodil skleník. Poškozený muž hlídce uvedl, že neznámý pachatel rozbil skleněnou výplň na jeho skleníku, čímž způsobil škodu asi za 200 Kč. Strážníci tedy událost zadokumentovali a provedli šetření, kterým se vandala nepodařilo zjistit. Nyní bude věc postoupena k vyřízení přestupkové komisi při MěÚ Chrudim.

Technická závada na železničním přejezdu v ulici Obce Ležáků

Před 19. hodinou kontaktovala strážníky místní žena s tím, že na železničním přejezdu v ulici Obce Ležáků došlo zřejmě k technické závadě, neboť zde delší dobu blikala výstražná světla, ale závory zůstaly vztyčené. Strážníci proto informaci předali telefonicky výpravčímu Českých drah, který už o závadě věděl, a technici již pracovali ne jejím odstranění.

Ležící bezdomovec ve vestibulu České spořitelny

Ve 20.50 hodin upozornil na lince 156 místní muž na ležícího bezdomovce ve vestibulu České spořitelny na Palackého třídě. Hlídka po příjezdu na místo zde však nikoho nezaregistrovala.

Rušení nočního klidu ve Fortenské ulici

Ve 22.44 hodin požádal strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR. Požádal o prověření oznámení o rušení nočního klidu ve Fortenské ulici, kde se měla chovat hlučně skupinka popíjejících osob posedávající před domem. Strážníky po příjezdu kontaktoval oznamovatel, který uvedl, že už tito lidé odešli a na místě je klid.

Lokalita v okolí Ploché dráhy byla v noci zamořena dýmem

Asi ve 23.30 hodin informoval místní občan strážníky o tom, že celá lokalita v okolí Ploché dráhy je zamořena dýmem. Hlídka zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě, avšak vzhledem k nočním hodinám nebylo možné zjistit, odkud zápach pochází. V lokalitě přitom strážníci žádný oheň nezaregistrovali.

Volně pobíhající pes v Novoměstské ulici

V pátek 2. června před šestou ráno byli strážníci přivoláni k restauraci v Novoměstské ulici, kde se podle oznamovatele zdržoval volně pobíhající pes menšího vzrůstu. Hlídka zde však žádného volně pobíhajícího psa nezaregistrovala.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here