Chlapík dostal před Úřadem práce v Chrudimi do zubů jen proto, že odmítl dát sokovi peníze a cigarety

0
707
Foto: Městská policie Chrudim

V úterý 6. června po půl desáté dopoledne volal na linku 156 místní občan s tím, že byl před úřadem práce fyzicky napaden. Na místo se tedy dostavila hlídka, které poškozený muž uvedl, že útočníka potkal už ráno v Poděbradově ulici, kde po něm požadoval peníze a cigarety. Toto mu odmítl poskytnout, proto se od něho dočkal nadávek a kopání do jízdního kola. Když se později opět potkali před úřadem práce, začal do něj muž strkat a následně jej napadl úderem pěstí do obličeje, čímž došlo k poškození jeho brýlí. Na základě tohoto provedli proto strážníci šetření ke zjištění totožnosti agresivního muže a celou událost zadokumentovali. Následně bude spisový materiál postoupen k dořešení přestupkové komisi MěÚ Chrudim.

Řidič zbloudilého kamionu dostal na Palackého třídě od strážníků pokutu

Ve 12.53 hodin byli strážníci přivoláni na Palackého třídu, kde se nacházel kamion, jehož řidič porušil zákazovou dopravní značku. Přivolaná hlídka uložila tedy řidiči nákladního automobilu blokovou pokutu.

Nemocná kočka v zahrádkářské kolonii Na Bělidle

Krátce po 14. hodině vyjeli strážníci do zahrádkářské kolonie Na Bělidle, kde se podle telefonického oznámení pohybovala nemocná kočka. Hlídka proto zvíře odchytla a poté převezla do útulku v Sečské ulici, kde jej převzal do své péče personál.

Kamion naboural a značně poškodil na Palackého třídě zábradlí

Asi v 17.30 hodin obdrželi strážníci telefonické oznámení o nákladním vozidle, jehož řidič porušil na Palackého třídě zákazovou dopravní značku a následně při otáčení naboural zábradlí, které značně poškodil. Strážníci vyjeli tedy na místo a poté sem přivolali hlídku Policie ČR, která převzala záležitost do své kompetence.

Asistence při otevírání bytu ve Svěchyňově ulici

V 18.25 hodin požádal strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR. Bylo zapotřebí, aby strážníci poskytli asistenci hasičům, kteří měli otevírat byt ve Svěchyňově ulici na žádost majitele, který si uvnitř zabouchl klíče. Hlídka tedy na místě postupovala podle dispozic hasičů.

Za parkování na zeleni v ulici SNP následovalo předvolání

Asi v 19.15 hodin informoval strážníky místní občan o tom, že poblíž novinového stánku v ulici SNP parkuje automobil na zeleni. Hlídka na něj tedy umístila výzvu pro nepřítomného řidiče, kterého si předvolala k projednání dopravního přestupku.

Bezdomovec ležící před obchodem na Resselově náměstí

Chvíli před půlnocí byli strážníci přivoláni na Resselovo náměstí, kde u jednoho z obchodů ležel bezdomovec. Hlídka zjistila, že jde o muže z Doudleb nad Orlicí, který byl zdravotně v pořádku, orientoval se a pouze zde odpočíval. Poté odsud odešel pryč.

Hlídka strážníků hledala v nemocnici bezdomovce

Ve středu 7. června v 00.30 hodin požádala o příjezd strážníků pracovnice Chrudimské nemocnice, neboť ve spojovací chodbě budovy ležel bezdomovec. Hlídka zde však nikoho nezaregistrovala, proto prověřila i ostatní chodby, avšak opět s negativním výsledkem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here