MFK Chrudim – SK Spartak Slatiňany 2 : 2 (2 : 1) krajský přebor

0
1671

Ohlédnutí za okresním derby, které bylo sehráno v neděli 11. června na domácím hřišti Za Vodojemem mezi rezervou MFK Chrudim a mužstvem SK Spartak Slatiňany.

Okresní derby ovládla rezerva až na penalty

MFK Chrudim – SK Spartak Slatiňany 2:2 (2:1) PK 5:4

Branky: 10. Mastík, 32. Tlapák P. (PK) – 8. Kopecký, 71. Trňák

Karty: 34. Tlapák (CHR) – 50. Koudelka (SLA), 53. Málek (SLA), 78. Trňák (SLA), 86. Vladyka (SLA), 89. Kopecký (SLA)

Rozhodčí: Braun – Mrázek, Nováková

Diváci: 320

MFK Chrudim: Zíma – Mastík (41 Kopecký D.), Jindrák, Holeček, Stránský – Zrůst (30 Žalud), Hauf, Tlapák P., Vavrouš, Mlynka – Vašulín

SK Spartak Slatiňany: Žďánský – Valda (85 Pokorný), Hudec, Chvojka, Malý (36 Málek) – Rešetár (56 Vladyka), Trňák, Vácha (68 Koblasa), Koudelka, Slováček – Kopecký

V okresním derby přivítala rezerva MFK Chrudim lídra krajského přeboru SK Spartak Slatiňany. Derby mělo náboj a jeho úroveň lze zařadit mezi tu vyšší. Přispěla k tomu svou hrou obě mužstva. Na straně rezervy se prezentovali hráči, kteří prošli mládežnickými mužstvy Chrudimi, doplněny zkušenými hráči lavičky A mužstva. Na straně Spartaku nastoupili také hráči, kteří okusili chrudimský fotbal a styl, doplněny mistry republiky ve futsalu. O kvalitu tak bylo postaráno. Na trávníku se tak sešlo spíše chrudimské mládí v podání rezervy proti chrudimské zkušenosti v barvách Spartaku. Hned v první minutě se do šance dostával Vašulín, ale obrana Slatiňan včas zaklapla. Ve 4 minutě střílel Trňák těsně vedle chrudimské branky. V 5 minutě obešel slatiňanský Kopecký Mastíka a skrytou tečovanou střelou prostřelil brankáře Zímu 0:1. Rezerva zabrala a vytvořila si tlak. Po rohovém kopu se k odraženému míči dostal jeho autor Mastík a nechytatelnou střelou, kterou tečoval jeden z obránců, nedal brankáři Ždánskému šanci 1:1. Po vyrovnávacím gólu domácí ožili. Hra se přelévala ze strany na stranu, ale obě defenzivy pracovaly bezchybně. Ve 28 minutě našel dlouhým pasem Hauf Mastíka, ten nacentroval míč na šestnáctku, kde se do míče opřel Vavrouš a tečovanou střelu musel likvidovat skvělým zákrokem brankář Žďánský. Z následného rohového kopu se k hlavičce dostal chrudimský Zrůst, ale při hlavičce byl kopnut do obličeje exchrudimským Valdou. Po ošetření hráče rozhodčí nařídil za zákrok pokutový kop a po vystřídání zraněného hráče ho s přehledem proměnil Tlapák P. a otočil tak skóre utkání na 2:1. Ve 35 minutě došlo k nepříjemné situaci, kdy P. Tlapák podklouzl a nešťastně spadl pod nohy obránci spartaku, který si při pádu poranil koleno a musel být vystřídán. Na hřišti se začalo jiskřit. Ve40 minutě si zbytečně vyšlápl střelec úvodního gólu Kopecký na chrudimského Mastíka, který musel po jeho zákroku vystřídat. Ve 41 minutě kryl střelu z úhlu domácí Zíma a následný rohový kop jen třikrát prolétl pokutovým územím bez ohrožení domácí branky. Ve 44 minutě využil podklouznutí Kopeckého Rešetár a po sprintu přes tři čtvrtě hřiště mířil vedle domácí branky. V nastaveném čase se do šance dostal po úniku Vašulína a nahrávce pod sebe Tlapák, ale s jeho střelou si brankář Žďánský poradil. Poločas tak skončil vedením rezervy 2:1. Druhý poločas začala aktivněji rezerva. Hosté se spíše zaměřili na diskuse s rozhodčím. V 51 minutě se před Ždánského dostal Tlapák, ale slatiňanský brankář jeho šanci včasným vyběhnutím zlikvidoval. V 65 minutě centr Haufa z první vracel před branku hostí Stránský, ale na místě byl znovu slatiňanský brankář Žďánský. V 67 minutě krásně posunul míč na půlce Vašulín na Mlynku, ten míč zatáhl a vrátil zpět na chrudimského útočníka. Ten vyslal projektil na brankáře Žďánského, který znovu předvedl své kvality a vytěsnil střelu nad branku. Rohový kop dokázal brankář Slatiňan vyrazit na hranici šestnáctky pouze k nohám Žaluda, který z první bohužel odkrytou branku netrefil. V 71 minutě přešel Slováček po pravé straně přes Kopeckého, nahrál na penaltu Trňákovi a ten poslal míč k tyči domácí branky 2:2. V 76 minutě se z hranice šestnáctky opřel do míče Mlynka, ale hostující brankář znovu předvedl své kvality a střelu vytěsnil na roh.  Z následného rohového kopu Haufa, hlavičkoval nad branku Vašulín. V 78 minutě mířil nad branku Žďánského z dobré pozice Hauf. V 82 minutě prostrčil Stránský míč na Vavrouše, který střelou prověřil skvělého Žďánského. Spartakovský brankář  však i tentokrát míč za svá záda nepustil. V 87 minutě byl zastaven v náběhu domácí Kopecký exchrudimským Vladykou, který za zákrok viděl ŽK. Následný dlouhý centr Haufa tečoval hlavou Vavrouš, bohužel do míst kde stál znovu brankář Žďánský. Poslední minuty hosté odolali tlaku rezervy a po nerozhodném stavu 2:2 rozhodovaly o bodu navíc pokutové kopy. V nich byli stoprocentní hráči rezervy, zatím co za hosty paradoxně neproměnil nejlepší krajský střelec Jiří Kopecký. Rezerva si tak připsala plusový bod a Slatiňanští si díky získanému bodu najisto upevnili první příčku v krajském přeboru.

Zdroj: YouTube.com, mfkchrudim.cz