Novinky v místním pohostinství! Nově otevřený dům U Slejšků a výletní restaurace Monaco

0
5318
Foto: Pixabay.com

Ve středu 14. června bude nově otevřena restaurace U Slejšků na Resselově náměstí, kterou ještě donedávna provozoval kontroverzní podnikatel a povolební vyjednavač Koalice pro Chrudim Petr Locker, jenž se dostal do dluhové pasti a byl nucen objekt prodat. Jeho novým majitelem se nyní stal David Lörincz, syn městského zastupitele a majitele firmy Era-Pack Chrudim Jozefa Lörincze (SNK ED), který už v Chrudimi provozuje na Palackého třídě bar Americana.

Nákladně zrekonstruovaný dům U Slejšků se proměnil k lepšímu

Dům U Slejšků byl po odchodu Lockera nákladně zrekonstruován a jeho interiér na vás teď dýchne ryze domáckou atmosférou. Objekt se přitom změnil i dispozičně. Obě jeho patra budou totiž zpřístupněna z hlavního vchodu, přičemž to horní už nebude sloužit jako zatemněná diskotéka, ale jako součást stylové restaurace s odkrytými krovy. Jídelníček má tvořit převážně česká kuchyně, a to jak ve formě denního menu, tak i minutek. Otevřeno bude denně do 22 hodin.

Rodina Buřilů opustila výletní restauraci Monaco

Další změnou v současnosti prochází oblíbená výletní restaurace Chrudimáků Monaco ve Škrovádu, kterou se rozhodla po dlouhých letech opustit rodina Buřilů. Jejím novým provozovatelem se v těchto dnech stal Lukáš Zeman z Chrudimi, který už provozuje nedalekou škrovádskou Hospůdku Pod Kopcem, jež je také oblíbeným místem cyklistů a ostatních výletníků. Na Monaku je nyní otevřeno denně, od pondělí do pátku vždy od 13 do 22 hodin, a o víkendech od 11 do 22 hodin. Od července bude přitom otevřeno každý den už od jedenácti hodin dopoledne.

Na Monaku přibudou svatební stan s oltářem a venkovní společenské akce

„Nyní je už nově vybavena kuchyň, máme nový jídelní lístek a vaříme každý den,“ říká Lukáš Zeman, kterého Chrudimáci znají nejčastěji pod přezdívkou „Zemi“. „V nejbližších dnech se také chystáme pořádat venkovní společenské akce, a to jak pro děti, tak i hudební produkci pro dospělé. Souběžně s tím se budou na Monaku konat gurmánské víkendy a poběží také venkovní grilování,“ prozrazuje „Zemi“ plány pro letošní rok. A co chystá na rok příští? „Na jaře zde vybudujeme velkou letní terasu s výhledem do krajiny, která bude zčásti zastřešená a postavíme tady také venkovní kuchyni s udírnou a grily. Dále tady začne fungovat venkovní stan s oltářem pro konání svatebních hostin,“ říká Lukáš Zeman.

Zájemce o hotel Sport to kvůli nedostatku personálu nakonec vzdal

Trochu jiný osud potkal bývalý hotel Sport v Novoměstské ulici, o jehož pronájem se ucházela pardubická firma, která ve městě provozuje restaurace Chrudimka v sídlišti U Stadionu, Kateřina v Havlíčkově ulici a U Sladovny v Poděbradově ulici. Firma byla nakonec nucena od svého záměru ustoupit, a to z jediného důvodu, neboť sehnat obsluhující personál bylo za současné situace na pracovním trhu nad její síly.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here