Chrudim a Topol propojí zbrusu nová asfaltka s víceúčelovým využitím, která povede nad obchvatem města

0
2288
Zemní práce se nyní zastavily na hranici chrudimského sídliště Na Větrníku. Foto: Roman Zahrádka

Mezi sídlištěm Na Větrníku a místní části Topol vyroste nová cesta. Nejprve zde byla vykolíkována trasa, poté se na místě uskutečnila schůzka zainteresovaných osob a následně sem najela těžká technika, která nyní připravuje terén pro budoucí asfaltku. Nikdo v sídlišti nezná přitom její účel. Nejčastěji skloňovaným pojmem je zde proto cyklostezka. Věc se má ale trochu jinak.

Dohoda mezi ŘSD, Pozemkovým úřadem ČR a městem Chrudim

„Nejde o cyklostezku, kterou by budovalo město,“ upozorňuje první místostarosta Jaroslav Trávníček (ČSSD). Jak dodává, ve skutečnosti jde o pozemkové úpravy mezi Chrudimí a místní částí Topol, na kterých se dohodla pardubická pobočka Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) s Pozemkovým úřadem ČR a městem Chrudim. Město přitom na tento záměr poskytlo část svých pozemků. „Na základě dohody byla mezi uvedenými subjekty uzavřena trojstranná smlouva, podle které se teď začalo v místě pracovat,“ pokračuje Trávníček.

Nyní se čeká na odklizení zeminy, která skončí částečně v depozitu města.  Foto: Roman Zahrádka
Nyní se čeká na odklizení zeminy, která skončí částečně v půdním depozitu města. Foto: Roman Zahrádka

Traktory, cyklisté, inline brusle nebo rodiny s kočárky

A co se pod pojmem „pozemkové úpravy“ skrývá? „Jde o zpevněnou asfaltovou cestu sloužící k obsluze okolních pozemků. To znamená, že je především určena pro těžkou zemědělskou techniku. Budou ji ale moci užívat také občané města, například rodiny s kočárky nebo cyklisté či lidé na inline bruslích, kteří se po nové cestě mohou snadno vydat z Chrudimi přes most nad obchvatem směrem k Habrovu nebo k Topoli, kde cesta u hřbitova končí. Zdejší most byl s tímto záměrem projektován a postaven,“ prozrazuje místostarosta. A kdy bude cesta zpřístupněna? „Přesný termín neznám, ale je to záležitost velmi krátkého období,“ uzavírá Jaroslav Trávníček.

Než se koplo do země, uskutečnila se na místě pracovní schůzka zainteresovaných osob.  Foto: Roman Zahrádka
Než se koplo do země, uskutečnila se na místě pracovní schůzka zainteresovaných osob. Foto: Roman Zahrádka

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here