Rumunský řidič kamionu poškodil v Koželužské ulici při otáčení zámkovou dlažbu

0
796
Foto: Pixabay.com

V pátek 9. června krátce po půl desáté dopoledne bylo oznámeno na linku 156, že se v Pardubické ulici pohybuje kachna s káčaty a některá z nich cestou spadla do kanálu. Hlídka, která se dostavila na místo, přivolala hasiče, který všechna mláďata vytáhl z kanálu ven a poté je i s matkou převezl na Májov, kde je všechny vypustil do přírody.

Stížnost na parkování v ulici Strojařů

V 9.45 hodin informoval místní občan strážníky o tom, že v ulici Strojařů parkuje automobil na vodorovném dopravním značení žluté barvy. Protože se na místě uvedeném v oznámení žádné takto parkující auto nenacházelo, prověřili strážníci též okolní ulice, avšak s negativním výsledkem.

Provinilého Rumuna si vzala do parády Policie ČR

Po půl jedenácté dopoledne byli strážníci přivoláni do Koželužské ulice, kde se právě otáčel nákladní automobil, který při tomto manévru poškodil zámkovou dlažbu. Hlídka v řidiči vozidla zjistila rumunského státního příslušníka a proto sem přivolala dopravní hlídku Policie ČR, která převzala záležitost do své kompetence.

Stížnost na pravidelné opravování auta na dětském hřišti v Revoluční ulici

Ve 13.08 hodin vyjeli strážníci do Revoluční ulice, kde měl podle telefonického oznámení pravidelně každý víkend někdo opravovat osobní automobil v prostoru dětského hřiště. Po příjezdu hlídky se auto nacházelo zaparkované na parkovišti a uzamčené. Protiprávní jednání tedy nebylo shledáno.

Ležící bezdomovec ze Skutče u hotelu Fortna

Před 15. hodinou upozornila strážníky místní žena na to, že pod schody u hotelu Fortna ve Fortenské ulici leží muž. Hlídka v něm poznala bezdomovce ze Skutče, který se orientoval a byl schopen odsud odejít.

Bezdomovci byli v sídlišti Na Rozhledně upozorněni na zákaz žebrání

Krátce po 15. hodině volal prostřednictvím tísňové linky 156 anonym s tím, že se u kavárny v sídlišti Na Rozhledně zdržují dva muži, kteří žebráním obtěžují zdejší hosty. Protože se však osoby po příjezdu hlídky na místě už nenacházely, prověřili strážníci okolí a podle popisu, který měli k dispozici, zastihli nedaleko kavárny dva bezdomovce z Chrudimi a z Holic. Strážníci je oba poučili o zákazu žebrání a poté odsud odjeli.

Stažená okna u automobilu v Pardubické ulici

V 19.19 hodin volal strážníky místní občan s tím, že v Pardubické ulici parkuje automobil, který má stažená zadní okna a v jeho okolí se nikdo nenachází. Hlídka zde následně dohledala majitelku auta, která následně vozidlo zkontrolovala a okna zajistila.

Rušení nočního klidu z baru v Široké ulici

Jen pár minut po půl dvanácté v noci byli strážníci přivoláni do Široké ulice, kde hluk z baru rušil noční klid. Hlídka upozornila personál podniku na vzniklý problém a vyzvala jej, aby přestal větrat a uzavřel vstupní dveře. Poté už byl na místě klid. Po vyřešení přestupku strážníci odjeli.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here