Strážníci zadrželi za nádražím dvě uprchlé chovankyně dětského domova a předali je policii

0
835
Foto: Městská policie Chrudim

V neděli 11. června v 7.10 hodin oznámil telefonicky obyvatel ulice Svatopluka Čecha, že před jeho garáží nesprávně parkuje cizí automobil a znemožňuje mu vyjetí z garáže. Hlídka provedenou lustrací zjistila majitelku vozidla, která se dostavila na místo a po vyřešení dopravního přestupku automobil okamžitě přeparkovala.

Kouření na dětském hřišti a močení na panelový dům ve Fibichově ulici

Asi v 15.30 hodin strážníky do Fibichovy ulice zdejší obyvatel, neboť před jeho domem si hráli s míčem obyvatelé Revoluční ulice, kteří tam navíc kouřili na dětském hřišti a močili na panelový dům. Hlídka provedla kontrolu okolí zmíněného domu, kde si ale nikdo s míčem nehrál a na dětském hřišti si hrály děti a nikdo tu nekouřil.

Odhozená injekční stříkačka v ulici Čs. armády

Zhruba o hodinu později obdrželi strážníci oznámení o tom, že u jednoho z odpadkových košů na nádraží v ulici Čs. armády je odhozená použitá injekční stříkačka. Hlídka tedy stříkačku uložila do speciálního boxu a následně ji odvezla k odborné likvidaci.

Opětovné kopání do fasády domu ve Fibichově ulici

Krátce před 17. hodinou opět kontaktoval strážníky prostřednictvím tísňové linky obyvatel Fibichovy ulice, tentokrát proto, že neznámé děti kopaly do fasády jejich panelového domu. Po příjezdu hlídky se v okolí domu žádné děti nenacházely. Kontrolou fasády bylo zjištěno, že k žádné škodě na majetku nedošlo.

Pro zaběhnutého psa si na Podhůře došla jeho majitelka

V 17.02 hodin vyjeli strážníci na základě na Podhůru, kde majitelka chaty zajistila volně pobíhajícího psa bez evidenční známky. Po příjezdu hlídky se už na místě nacházela majitelka psa z Podhůry, která hlídce uvedla, že pes utekl její malé dceři, která nedopatřením otevřela branku od pozemku. Po vyřešení přestupku si žena svého psa odvedla.

Žena přivázala opuštěného psa k plotu v Zaječicích

Asi v 18.30 hodin volala na linku 156 žena s tím, že nalezla v Zaječicích opuštěného psa bez evidenční známky. Aby pes nevběhl pod auto, přivázala jej k plotu u jednoho z domů. O události byl proto vyrozuměn zaječický starosta, který přislíbil, že se o zvíře postará.

V ulici SNP se uvolnila pod náporem větru dopravní značka

V 19.45 hodin informovala operátorka tísňové linky 112 strážníky o tom, že je na kruhovém objezdu v ulici SNP špatně viditelná směrová dopravní značka. Hlídka oznámení prověřila a shledala, že je značka uvolněná a otáčí s ní vítr. Závada byla proto oznámena ŘSD, které značka patří a které zjedná nápravu.

Dvě uprchlé chovankyně dětského domova za nádražím

Ve 22.17 hodin obdrželi strážníci informaci, že se za nádražím Českých drah v ulici Čs. armády v kolejišti pohybují dvě dívky, které jsou pravděpodobně chovankyněmi dětského domova na útěku. Hlídka na místě skutečně zastihla dvě dívky, u kterých následně vyšlo najevo, že svévolně opustily dětský domov ve Vrchlabí. Obě děvčata byla proto hlídkou předána Policii ČR.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here