Vzteklý chovanec dětského domova v Chrudimi zdemoloval dveře a ještě vynadal vychovatelce

0
1109
Foto: Městská policie Chrudim

V úterý 13. června před osmou ráno vyjeli strážníci do sídliště Na Rozhledně, kde se podle telefonického oznámení nacházel v křižovatce s ulicí Strojařů nesprávně zaparkovaný automobil, jehož řidič porušil vodorovné dopravní značení žluté barvy. Provedenou lustrací se hlídce podařilo zjistit jeho majitele, který se vzápětí dostavil a po vyřešení dopravního přestupku automobil přeparkoval.

Chlapec rozmlátil vzteky v dětském domově dveře

Přesně v devět hodin ráno obdrželi strážníci oznámení od pracovníka chrudimského dětského domova o tom, že jeden z jejich chovanců ve vzteku rozbil dveře od pokoje, který obývá. Po příjezdu strážníků vyšlo najevo, že nezletilý mladík nesouhlasil s rozhodnutím vychovatelky, proto zdemoloval dveře a ženě vynadal. Hlídka tedy událost zadokumentovala, a to v přítomnosti přivolané sociální pracovnice městského úřadu. Spisový materiál bude následně postoupen přestupkové komisi MěÚ Chrudim k odložení, a to vzhledem k nízkému věku chlapce.

Zloděj se v ukradeném oblečení předváděl na sociální síti

Během šetření předchozí události se na strážníky v 10.15 hodin obrátil jeden z chovanců domova, který učinil oznámení o tom, že v minulých dnech, když pobýval mimo zařízení, někdo z pokoje sebral dva kusy jeho oblečení. Dále chlapec uvedl, že s odstupem času zjistil, že oblečení vzal jeho známý, který na sociální síť umístil své fotografie, kde má na sobě jeho ukradené věci. Strážníci proto věc v přítomnosti sociální pracovnice zadokumentovali a následně vše předají k dořešení přestupkové komisi MěÚ Chrudim.

Zablokovaný výjezd ze dvora v ulici Čs. partyzánů

Po půl jedenácté dopoledne přivolal strážníky obyvatel ulice Čs. partyzánů, neboť před jeho domem nesprávně parkoval cizí automobil, který tak komplikoval výjezd ze dvora. Protože se nakonec oznamovateli podařilo z pozemku vyjet, hlídka na tento automobil umístila výzvu pro nepřítomného řidiče, aby si ho předvolala k projednání dopravního přestupku.

Zaparkovaný automobil bránil ve výjezdu z pozemku na nábřeží Karla Čapka

V 10.42 hodin volal prostřednictvím tísňové linky 112 místní občan s tím, že před jeho domem na nábřeží Karla Čapka stojí nesprávně zaparkované vozidlo, které mu brání ve výjezdu z pozemku. Během příjezdu hlídka zjistila, že už tento automobil mezitím odjel.

Zapnutá výstražná světla u vozidla v Husově ulici

Několik minut po poledni kontaktoval strážníky muž, který v Husově ulici zaregistroval houkající alarm u jednoho ze zaparkovaných vozidel. Hlídka následně zjistila, že u automobilu blikala výstražná světla, avšak alarm nezněl a vozidlo bylo řádně zajištěné, proto strážníci odjeli.

Krádež v pekárnách na Blehovsku. Zaměstnanci z ní obviňují Romy

Krátce po 13. hodině vyjeli strážníci na Blehovsko, kde mělo v místní potravinářské firmě dojít ke krádeži. Hlídka od personálu obdržela informaci, že v areálu společnosti došlo z nákladové rampy k odcizení potravin určených k expedici. Podle zaměstnanců se tohoto jednání měla dopustit skupinka Romů, která neoprávněně vnikla na pozemek firmy. Jelikož se šetřením nepodařilo zjistit konkrétní osoby, které se dopustily krádeže, byla celá událost zadokumentována a následně bude postoupena přestupkové komisi MěÚ Chrudim k dořešení.

Opilé kamarádky na Jungmannově nábřeží

Před 20. hodinou upozornil místní občan strážníky na to, že se po Jungmannově nábřeží pohybuje opilá žena, která by v tomto stavu mohla upadnout a utrpět zranění. Hlídka zjistila, že jde o ženu z Ústí nad Orlicí, kterou doprovázely její dvě kamarádky. Ty přislíbily, že podnapilou ženu doprovodí domů, kde se o ni postarají.

Šest parkovaček po udání ve Filištínské ulici

Minutu po 20. hodině byli strážníci přivoláni do Filištínské ulice, kde měly parkovat automobily bez patřičného povolení ke stání na vyhrazených parkovacích místech. Hlídka v ulici shledala celkem šest takto zaparkovaných vozidel, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Děda s vnoučaty byl mylně označen v supermarketu za zloděje

O půl deváté večer volala prostřednictvím linky 156 pracovnice supermarketu v ulici SNP, že u nich došlo ke krádeži zboží. V prodejně vyšlo najevo, že zde došlo k nedorozumění při ukládání řádně zaplaceného nákupu do tašek dědečka s vnoučaty. Celá věc se vysvětlila a protiprávní jednání hlídka neshledala.

Pátrání strážníků a policistů po hledaném chlapci

Ve 23.30 hodin se do služebny strážníků na Resselově náměstí dostavila žena, aby jim sdělila, že pohřešuje svého syna. Dále uvedla, že syna měla téhož dne okolo 20. hodiny přivézt domů jeho učitelka. Oznamovatelka se následně oběma pokusila dovolat, což se nepodařilo. Hlídka doporučila tedy ženě, aby kontaktovala Policii ČR a sama se vydala prověřit ulice včetně nádraží i míst, kde se schází mládež. Chlapec však nikde nebyl. Pět minut po půlnoci strážníci kontaktovali s výsledkem pátrání chlapcovu matku, která uvedla, že už její syn přišel v pořádku domů. Tuto informaci předali strážníci i policistům.

Bezdomovci rušili noční klid na Palackého třídě

Ve středu 14. června po jedné v noci vyjeli strážníci na Palackého třídu, kde mělo docházet k rušení nočního klidu. Byli tam přistiženi dva hlasitě se bavící bezdomovci. Hlídka je oba poučila a z místa vykázala.

Otravné štěkání psa budilo obyvatele ulice Na Kopanici

V 1.57 hodin přijali strážníci oznámení od obyvatele ulice Na Kopanici, že má jiný obyvatel této ulice na pozemku u svého domu psa, který neustále štěká a ruší místní obyvatele. Oznamovatel dále uvedl, že majitel psa není doma, neboť přebývá v jiné části města, adresu však neznal. Strážníci oznamovateli vysvětlili, že bez přítomnosti majitele není možné věc vyřešit, a přislíbili, že během následujícího dopoledne bude hlídka muže kontaktovat, aby jej na vzniklý problém upozornila. Oznamovatel s navrženým řešením souhlasil.

Další stížnost na hlasité štěkání psa v ulici Na Kopanici

Krátce před pátou ráno volala místní žena na linku 156 s tím, že v ulici Na Kopanici štěkal celou noc u jednoho z domů pes. Když se rozednilo, tak si povšimla na pozemku u tohoto stavení opřeného žebříku, čímž pojala podezření, zda majitel domu nespadl dolů a neleží tam zraněný bez pomoci, což by vysvětlovalo štěkot psa. Jelikož na klepání ani volání strážníků u domu nikdo nereagoval, kontaktovala hlídka ostatní obyvatele ulice, aby zjistila telefonní číslo na majitele domu. To se podařilo, přičemž dotyčný strážníkům uvedl, že je v pořádku a mimo bydliště. Poté, co jej hlídka upozornila na problém s jeho štěkajícím psem, přislíbil, že okamžitě přijede domů a v celé věci zjedná nápravu, aby už pes sousedy nerušil.

Auto zaparkované na zastávce v Novoměstské ulici

Před půl sedmou ráno byli strážníci přivoláni do Novoměstské ulice, kde v prostoru autobusové zastávky parkoval neoprávněně osobní automobil. Hlídce se podařilo kontaktovat majitelku auta, která po vyřešení dopravního přestupku automobil přeparkovala.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here