Hlasité údery z kovárny v bývalé Transportě se rozléhaly před půlnocí městem

0
853
Foto: Pixabay.com

Ve středu 14. června v 15.55 hodin obdrželi strážníci oznámení od místního občana, že se na parkovišti na Moravově zahradě nachází malý motocykl, z něhož kape na zem benzín. Po příchodu hlídky se už ale motorka na místě nenacházela a menší skvrna od benzínu, která zůstala na vozovce, byla již zcela vyschlá, proto nebylo třeba přítomnosti hasičů ani odborné likvidace.

Večerní hluk od sbíjecího kladiva v ulici Pod Kopcem

Po 21. hodině byli strážníci přivoláni do ulice Pod Kopcem, kde podle telefonického oznámení muž překopával silnici sbíjecím kladivem. V muži hlídka zjistila místního obyvatele, který své jednání zdůvodnil tím, že zarovnával ztvrdlou navážku. Ta v uvedeném místě zůstala po realizaci kanalizační vpusti, jejíž zbudování bylo řádně povoleno a následně i zkolaudováno. Protiprávní jednání tedy strážníci v tomto případě neshledali.

Oslava v bývalém cukrovaru rušila okolní obyvatele

Krátce po 22. hodině bylo oznámeno na linku 156, že ve Slatiňanech dochází k rušení nočního klidu hlasitou hudbou, která vychází z místní restaurace. Po příjezdu na místo strážníci zjistili, že hlasitá hudba nevychází ze zmíněného podniku, kde byl klid, nýbrž z výrobních prostor firmy, která se nachází v areálu bývalého cukrovaru. Hlídka poté jednala s odpovědným mužem, který uvedl, že tam probíhala oslava a následně hudbu zeslabil, aby nikoho v okolí nerušila. Po vyřešení přestupku strážníci odjeli.

Důvodem nočního hluku byla otevřená vrata kovárny

Ve 22.48 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do průmyslového areálu bývalé strojírenské firmy Na Rozhledně, protože místního občana rušily hlasité údery, které vycházely z kovárny. Po příjezdu hlídka zjistila, že má výrobní hala otevřená vrata, což bylo příčinou výraznějšího šíření hluku do okolí než obvykle. Po upozornění strážníky byla vrata uzavřena a hlídka zase odjela.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here