Hotel Bohemia se i přes veškeré naděje zatím dostavovat nebude. Návrh firmy odložili totiž zastupitelé na neurčito

0
1999
Foto: Roman Zahrádka

Nejzajímavějším bodem programu pondělní schůze městského zastupitelstva byla žádost zástupců firmy Homa holding, kteří požádali město, aby jim umožnilo stavět před hotelem Bohemia povrchové parkoviště namísto podzemních garáží v kombinaci s nadzemním stáním pro auta. Důvodem je nález židovských rituálních lázní (mikve) před hotelem, které původní plány investora i města zkomplikovaly.

Proti představě investora se postavila většina zastupitelů

Předkladatelem uvedeného návrhu byl první místostarosta Jaroslav Trávníček (ČSSD), který s majiteli objektu dlouhodobě vyjednává o dostavění a kolaudaci hotelu včetně parkoviště na pozemcích města. Firma přitom přislíbila, že pokud jí radnice umožní postavit povrchové parkoviště, začne okamžitě s dokončením modernizace hotelu Bohemia. Většina zastupitelů byla však proti. Včetně některých z opozice (Kudrnáč nebo Moučka). Namítali zejména, že je projekt nepřipravený a že o něm potřebují znát více podrobností. A to přesto, že byla na dané téma uskutečněna v předstihu jak s investorem, tak s jeho projektantem pracovní schůze zastupitelů.

Návrh na mimořádné svolání zastupitelstva neprošel

„Podle jejich projektanta se s ohledem na umístění židovských lázní vejde požadovaná kapacita parkoviště pouze na zem. Původní kapacita byla 99 aut a vinou mikve by se snížila. Studie nadzemního parkování nabízí 93 parkovacích stání. Tedy jen o něco méně. Dalším argumentem investora byla mimořádná finanční náročnost původního projektu za situace, která nastala. Podle něj jsou vynaložené finanční náklady nereálné a nechce proto podzemní parkoviště stavět,“ popisuje návrh firmy Homa holding městský zastupitel František Pilný (ANO 2011). „Proti námitkám investora bylo vzneseno několik protinávrhů, ale debata v podstatě nikam nevedla. Starosta Řezníček nakonec prohlásil, že je tento bod programu nehlasovatelný, aniž by to blíže vysvětlil, a na základě toho jej místostarosta Trávníček stáhnul z programu, a to na neurčito. Navrhoval jsem proto uspořádat schůzi zastupitelstva v mimořádném termínu a využít mezitím čas k intenzivnímu jednání s majiteli hotelu. To ale bylo bohužel odmítnuto. Proč bohužel? Protože v případě schválení stavby parkoviště je investor připraven hotel zprovoznit do 18 měsíců a nabídnout ještě přidanou hodnotu pro veřejnost v podobě wellness centra. To už stojí za zváženou. Takhle se minimálně do září nebude nic dít a budeme ztrácet další měsíce, než možná dospějeme k nějaké shodě. Do té doby bude hotel zavřený a jeho okolí bude dál pustnout,“ poukazuje zastupitel Pilný.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here