Klasická pohádka Václava Renče O perníkové chaloupce na scéně Spolkového domu

0
1072

V pátek 23. června v 17 hodin uvede Chrudimská beseda ve Spolkovém domě na Palackého třídě klasickou pohádku Václava Renče O perníkové chaloupce.

Inscenace měla premiéru téměř před pětadvaceti lety

Tato inscenace měla svou první premiéru téměř před 25 lety na scéně Národního divadla v Brně v režii Zoji Mikotové, kde se v jejím obsazení vystřídala řada známých hereckých osobností jako například Zuzana Slavíková, Jan Grygar a další. V posledních letech se v hereckém obsazení pohádky objevil Miroslav Novotný, který přenesl její realizaci na scénu chrudimského Divadla Karla Pippicha, kde jí můžete se svými dětmi shlédnout a odnést si zážitek z klasického pojetí tohoto známého pohádkového tématu.

Činohra, loutkoherectví a další překvapivé prvky

Perníková chaloupka v našem zpracování zahrnuje jak činohru, tak i loutkoherectví a spousta dalších překvapivých divadelních prvků. Je určena všem dětem i rodičům, kteří se rádi setkají s příběhem Jeníčka a Mařenky, nebojí se Ježibaby a sbíhají se jim sliny na voňavý perníček.

Režie: Zoja  Mikotová
Scéna: Jakub Skřepský, Karolína Jansová
Hrají: Miroslav Novotný a Kristýna Kudrnáčová

Vstupenky jsou k dispozici na několika místech

Vstupenky na představení lze koupit v předprodeji v pokladně Divadle Karla Pippicha ve všední dny od 14 do 18 hodin nebo na telefonním čísle 603 881 003, dále v Informačním centru Chrudim na Resselově náměstí vždy od osmi do 12 hodin a potom od 12.30 do 16 hodin.

Video: Martin Kirov
Zdroj: YouTube.com

Foto: Chrudimská beseda
Foto: Chrudimská beseda

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here