Nově schválený investiční plán města nepočítá do roku 2021 s protipovodňovými opatřeními Na Šancích

0
1622
Poslední velká voda v sídlišti Na Šancích. Foto: Roman Zahrádka

Střednědobý výhled investičních akcí do roku 2021, který schválilo v pondělí 19. června městské zastupitelstvo, nepočítá v uvedeném časovém horizontu s protipovodňovými opatřeními v sídlišti Na Šancích. A to ani přesto, že loni v březnu zvedli zastupitelé ruku pro výstavbu protipovodňového poldru v této lokalitě.

Bude nutné kvůli poldru vyvlastňovat pozemky?

„Vzhledem k tomu, že nebyla ve střednědobém plánu o protipovodňových opatřeních Na Šancích ani čárka, odmítl jsem pro něj hlasovat. Ptal jsem se pana starosty, jakým tempem postupují přípravy těchto opatření, čímž nemám na mysli jen samotný poldr, neboť jich je víc, a bylo mi odpovězeno, že někteří soukromí majitelé nechtějí městu prodat na výstavbu poldru svoje pozemky a že je bude nutné nejspíš vyvlastnit. Nedozvěděl jsem se však od něj žádný konkrétní termín. Mám proto vážnou obavu, že se v této věci ve skutečnosti vůbec nic neděje,“ konstatuje městský zastupitel František Pilný (ANO 2011).

Město přešlapuje na místě, říká kriticky zastupitel

Ten mimo jiné před časem navrhoval místo poldru navýšení komunikace v Topolské ulici, která by zde vytvořila přirozenou hráz mezi spádovým polem a sídlištěm. Dokonce už o této variantě jednal s pardubickou pobočkou Ředitelství silnic a dálnic. Vyšla by totiž daleko levněji než poldr, který má spolknout asi 40 milionů korun. Ve hře jsou i jiné schůdnější varianty. „Jsme tedy opět v situaci, kdy může velmi snadno přijít další mimořádná událost v sídlišti Na Šancích a vina se bude potom svádět na všechny ostatní, například na zemědělce, jen ne na město, které trestuhodně dlouho přešlapuje na místě a nevyvíjí žádnou činnost ve prospěch zdejších obyvatel, jejich zdraví a majetku,“ uzavírá zastupitel Pilný.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here