Chrudimští policisté nasadili zloději auta ukradeného v Belgii želízka. Nyní pro něj žádají vazbu

0
794
Foto: Pixabay.com

Operační důstojník republikové policie přijal v sobotu 1. července po 16. hodině oznámení, že se poblíž Chrudimi pohybuje osobní vozidlo značky BMW, po němž bylo v Schengenském prostoru vyhlášeno pátrání. Uvedl to mluvčí chrudimské policie Jiří Tesař.

Zastavovaný řidič šlápnul na plyn a začal hlídce ujíždět

„Operační důstojník ihned vyslal nejbližší policejní hlídku do místa, kde se dal vůz zastavit. Chrudimští kolegové se postavili na výjezdu z obce Kočí ve směru na Hrochův Týnec. Když vozidlo spatřili, chtěl kolega předepsaným způsobem vůz zastavit. Řidič zprvu reagoval zpomalením a pomalým zajížděním ke kraji vozovky. Když už se zdálo, že zastaví, šlápnul na plyn a začal ujíždět,“ popisuje policejní akci mluvčí Tesař.

Cizinec byl pronásledován až do Hrochova Týnce

„Kolegové vůz pronásledovali až do Hrochova Týnce, kde dotyčný s odcizeným vozem zastavil. Netrvalo dlouho a 47letý řidič ´bavoráku´, šlo o cizince, skončil v poutech. V současnosti je vyšetřován chrudimskou kriminální službou, která spolupracuje i s kolegy z Belgie. Z naší strany bude podán podnět na vzetí cizince do vazby,“ uzavírá Jiří Tesař.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here