Startuje hudební festival Yanderov. Opět s osvědčenou dramaturgií

0
2847

V úterý 4. července opět po roce vypukne na chrudimském Janderově svým formátem i zaměřením ojedinělý festival podporující začínající kapely, mladé hudebníky a další amatérské umělce z celého Česka.

Hrát se bude od úterý 4. července do pátku 7. července

Už 22. ročník populárního festivalu Yanderov 2017, konající se tradičně v přírodním areálu mezi Chrudimí a Slatiňany, začne v úterý 4. a skončí v pátek 7. července. Kapely začínají hrát vždy v 18 hodin, už tradičně je na akci volný vstup. V areálu na Janderově již naplno vypukly přípravy, staví se pódium i zázemí pro kapely i návštěvníky, tradiční bude nabídka občerstvení a doprovodného programu. Návštěvníci mohou v areálu volně stanovat nebo se vykoupat v blízké řece. Chybět nebude ani stánek pro vegetariány.

Přímá konfrontace začátečníků se známějšími umělci

„I na letošním Yanderově bude zachována osvědčená dramaturgie festivalu, to znamená několik začínajících a jedna známější skupina každý večer. Festival je určen především mladým začínajícím hudebníkům, zařazením známějších umělců sledujeme vedle snahy o zvýšení posluchačského zájmu také možnost zprostředkovat hudebníkům přímou konfrontaci se zkušenějšími kolegy,“ říká dramaturg festivalu Jan Axmann z pořádajícího občanského sdružení Yanderov.

Vstup je zdarma. Za peníze je pouze občerstvení

Jedinečnost festivalu Yanderov spočívá v časovém rozsahu, termínu konání, prostředí, šířce dramaturgického záběru, různorodosti věku návštěvníků a v neposlední řadě maximálním zapojením dobrovolníků, návštěvníků i účinkujících do realizace akce. „Zdarma je vstup, hudba, zážitky, legrace, stanování, voda i vykoupání v řece. Jaké si to uděláme, takové to budeme mít. Jediné, co je za peníze, je občerstvení,“ zní motto čtyřdenní přehlídky.

Festival, který každoročně zahajuje prázdniny na Chrudimsku a těší se velké popularitě, finančně podpořilo město Chrudim. Hlavními partnery je hlinecký pivovar Rychtář a chrudimský hudební klub R-klub.

Další informace pro návštěvníky a program:

Místo konání festivalu: přírodní areál fotbalového hřiště Janderov (u vycházkové turistické trasy Chrudim – Slatiňany), GPS: 49°55’57.382″N, 15°48’47.306″E

Vlakové i autobusové spojení z Chrudimi:

Pěšky: po turistické stezce z nádraží proti proudu řeky Chrudimky směr na Slatiňany cca 30 minut.

Autem: Z Chrudimi po hlavní silnici směr Slatiňany, cca 500 metrů za koncem města odbočkou vlevo.

Účinkující skupiny:

Úterý 4. července od 18 hodin:

STRINGGUARDS
SAGVAN TÖFI
ADAMBE
THE HOPS PARTY
ŽÁDNEJ STRES

Středa 5. července od 18:00:

MAX ANDREWS & POZEMŠŤANÉ
BANDA
JIŘÍKOVO VIDĚNÍ
SATELIT KANIBAL
SOUR BITCH

Čtvrtek 6. července od 18:00:

FOUR IN VAN
CIRKUS BLUES
CORPULENT_PROVOCATEUR
DRUM FOR FUN
VINTAGE WINE

Pátek 7. července od 18:00:

HERBERT EINSTEIN
DIRTY WAY
PLUJÍCÍ
THE ATAVISTS
KALKATA BAND

Kompletní program a bližší informace najdete na stránkách https://www.facebook.com/YANDEROV

Kontakt:

Dramatur festivalu Jan Axmann, tel.: 608 011 081, e-mail: jan.axmann@gmail.com Faceboook: https://www.facebook.com/YANDEROV

Video: karel petrus
Zdroj: YouTube.com

Foto: Jan Axman
Foto: Jan Axman

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here