Zfetovaný mladík hlučel a kopal do sloupů veřejného osvětlení v ulici Na Ostrově. Skončil na záchytce

0
607
Foto: Pixabay.com

V neděli 2. července před půl jednou odpoledne vyjeli strážníci do ulice Obce Ležáků, kde se měl podle telefonického oznámení nacházet na autobusové zastávce odložený batoh s oblečením a injekční stříkačkou. Hlídka však na zastávce žádné takové zavazadlo nezaregistrovala.

Pracovnice úklidové firmy přišla v supermarketu o mobil

Po 18. hodině obdrželi strážníci oznámení o krádeži mobilního telefonu. Poškozená pracovnice úklidové firmy uvedla, že ke krádeži jejího mobilu došlo v úklidové místnosti v hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové, kde jej odložila na stolek a odešla. Když se po chvíli vrátila do místnosti, telefon byl pryč. Hlídka následně provedla šetření a celou událost zadokumentovala. Po vyslechnutí podezřelých osob a zhlédnutí kamerového záznamu z prodejny bude věc postoupena k dořešení přestupkové komisi MěÚ Chrudim.

V sídlišti Leguma volně pobíhal stafordšírský bulteriér

V 18.45 hodin byli strážníci přivoláni do sídliště Leguma v Pardubické ulici, kde volně pobíhal pes plemene stafordšírský bulteriér. Hlídka zvíře odchytla a převezla do psího útulku v Sečské ulici, kde byl pes umístěn do připraveného kotce.

Bezdomovec tloukl do výlohy prodejny v Havlíčkově ulici

Přibližně o hodinu později volala na linku 156 ostraha prodejny potravin v Havlíčkově ulici s tím, že u výlohy před jejich obchodem postává bezdomovec, který tluče rukou do výlohy. V muži byl zjištěn místní obyvatel, který žádnou škodu na majetku nezpůsobil. Následně byl odsud vykázán.

Hudební produkce Loutkářské Chrudimě rušila obyvatele Soukenické ulice

Krátce před půl jedenáctou večer upozornil strážníky prostřednictvím tísňové linky místní občan na to, že v okolí Soukenické ulice dochází k rušení nočního klidu hlasitou hudbou. Hlídka zde zjistila, že oznamovatele rušila hudba, jež zněla v rámci programu festivalu Loutkářská Chrudim. Organizátoři strážníkům předložili potřebné povolení k hudební produkci do půlnoci. Odpovědná osoba nakonec uvedla, že program ukončí už ve 23 hodin. Přestupkové jednání nebylo tedy zjištěno a hlídka odjela.

Hlučný mladík z České Třebové putoval nejprve na policejní stanici

V pondělí 3. července v 02.53 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do ulice Na Ostrově, kde se pohyboval hlučný mladík, který navíc kopal do sloupů veřejného osvětlení. Protože mladý muž nemohl hlídce žádným způsobem prokázat svoji totožnost, byl předveden do služebny Policie ČR v Chrudimi. U muže z České Třebové byla vzápětí provedena orientační dechová zkouška na alkohol, avšak s negativním výsledkem. Následně byl dotyčný převezen k vyšetření do nemocnice, kde mu bylo zjištěno požití návykových látek. Službu konající lékař poté rozhodl o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam byl strážníky převezen a předán personálu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here