Ze zavřeného bytu v sídlišti Na Rozhledně vytékala voda. Vyplavila sousedy

0
771
Foto: Pixabay.com

V pondělí 3. července v 8.04 hodin volala na linku 156 místní žena s tím, že v ulici K Lipám zahlédl její manžel volně pobíhajícího psa, který měl pravděpodobně poraněnou končetinu, na kterou napadal. Strážníci prověřili uvedenou ulici a poté i celou lokalitu, ale zvíře nikde nenašli. Místním šetřením bylo následně zjištěno, že se tento pes vrátil na oplocený pozemek svého majitele. Hlídka dále kontaktovala ženu, která se o zvíře na žádost jeho majitele stará, a upozornila jí, aby psa řádně zajistila a zkontrolovala jeho zdravotní stav. Po vyřešení přestupku strážníci odjeli.

Auto parkující v Husově ulici dlouhodobě na zeleni

Po desáté dopoledne byli strážníci přivoláni do Husovy ulice, kde měl podle telefonického oznámení dlouhodobě parkovat na zeleni automobil. Protože se v době kontroly na místě žádné vozidlo nenacházelo, strážníci provedli šetření v přilehlém panelovém domě, kde obdrželi od obyvatel informaci, že v jednom z bytů probíhají stavební práce a zmíněný automobil slouží k dovozu stavebního materiálu. Hlídka poté během dne provedla na místě namátkové kontroly, ale ani v jednom případě na zeleni žádné vozidlo neparkovalo.

Automobil stojící v Havlíčkově ulici v protisměru

O několik minut později vyjeli strážníci do Havlíčkovy ulice, kde měl v křižovatce a zároveň v protisměru parkovat automobil. Po příjezdu hlídky se však na uvedeném místě žádné vozidlo nenacházelo.

Nedorozumění při placení u benzinky v Dašické ulici

V 11.08 hodin obdrželi strážníci telefonické oznámení od personálu čerpací stanice v Dašické ulici, že jeden ze zákazníků jejich stanice uhradil platbu za natankované pohonné hmoty, avšak při placení došlo k nedorozumění a dotyčný zaplatil částku za pohonné hmoty z nesprávného stojanu a poté odsud odjel. Tím vznikl nedoplatek ve výši několika stovek korun. Hlídka proto řidiče ze Skutče kontaktovala a na vzniklý problém jej upozornila. Ten o celé události neměl tušení a přislíbil, že ještě téhož dne nedoplatek uhradí. Personál stanice byl poté poučen, jak může v celé věci případně postupovat.

Voda vytékající z bytu v sídlišti Na Rozhledně

Krátce po 13. hodině oznámil prostřednictvím tísňové linky obyvatel sídliště Na Rozhledně, že u nich v bytovém domě vytéká z jednoho z bytů voda. Dále uvedl, že už kontaktoval majitele bytu, ten však nemá klíče od bytu, neboť je má jeho nájemník, kterého se nepodařilo telefonicky kontaktovat. Po příjezdu hlídky voda z bytu už nevytékala a na místě byl přítomný jeho obyvatel. Ten uvedl, že nehoda vznikla vinou neprůchodnému odtokovému kanálku sprchového koutu. Poškozenému sousedovi se omluvil a přislíbil, že vzniklou škodu vyrovná.

Volně pobíhající pes v ulici V Hliníkách

Asi ve 14.35 hodin požádal strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR, neboť bylo třeba prověřit oznámení ženy o volně pobíhajícím psovi v ulici V Hliníkách. Hlídka prověřila ulici i její okolí, ale zvíře nikde nenašla.

Dvě zadržené zlodějky v prodejně na Palackého třídě

Minutu před 19. hodinou byli strážníci přivoláni do supermarketu na Palackého třídě, kde došlo ke krádeži zboží. V prodejně se nacházely dvě podezřelé ženy, které se ke svému jednání doznaly. Hlídka oběma zlodějkám uložila peněžní příkazy.

Na Skřivánku stál na louce podezřelý automobil

Chvíli poté volal místní občan s tím, že je na louce Na Skřivánku zaparkovaný podezřelý osobní automobil. Hlídka provedenou lustrací zjistila majitele auta, který uvedl, že zde svůj automobil ponechal z důvodu technické závady. Zároveň přislíbil, že následující den nechá vozidlo odstranit. Strážníci zde poté provedli kontrolu, zda dotyčný svůj příslib splnil.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here