Žena podváděla několik let Úřad práce v Chrudimi a přišla si takřka na 150 tisíc korun. Stíhá jí teď kriminálka

0
597
Foto: Pixabay.com

Chrudimská hospodářská kriminálka zahájila v pondělí 10. července trestní stíhání dvaačtyřicetileté ženy z Chrudimi, která je podezřelá ze spáchání přečinu podvodu. Uvedl to mluvčí chrudimské policie Jiří Tesař.

Dostávala výživné 13 tisíc měsíčně. Bylo jí to však málo

Dotyčná měla podle něj v únoru 2013 podat na Úřadu práce v Chrudimi žádost o přiznání dávek hmotné nouze, konkrétně příspěvku na živobytí a doplatku na bydlení. V této žádosti uvedla i své dvě děti. „To bylo ještě v pořádku. Avšak v případě výživného, které jí na děti měsíčně posílal bývalý manžel ve výši 13 tisíc korun, tuto částku záměrně téměř o polovinu snížila,“ konstatuje mluvčí Tesař.

Podvodnice zfalšovala podpisy plnoletého syna

To ale nebyl její jediný prohřešek. „V březnu 2015 podala na Úřadu práce v Chrudimi žádost o přídavek na dítě, na již plnoletého syna. Na dokladech však zfalšovala potřebné podpisy od syna. Následně pak bez jeho vědomí přiznanou dávku neoprávněně pobírala,“ doplňuje policejní mluvčí. Jak dodává, žena se v období od února 2013 do července 2015 neprávem obohatila o necelých 146 tisíc korun. „Kolegové sice podobné případy šetří zhruba dvakrát až třikrát do roka, ale s takovou škodou se ještě nesetkali. Většinou jde o škodu v rozmezí deset až dvacet tisíc korun. A právě vzhledem k výši způsobené škody může být dotyčná v případě usvědčení potrestána odnětím svobody na jeden rok až pět let,“ uzavírá Jiří Tesař.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here