Kdo oloupal kůru ze stromu ve Fibichově ulici? Jméno vandala dodal už strážníkům svědek události

0
610
Foto: Městská policie Chrudim

V úterý 11. července po osmé ráno volal místní občan na linku 156 s tím, že v Husově ulici na parkovacím místě vyhrazeném pro invalidy parkuje neoprávněně firemní automobil. Protože registrační značka tohoto automobilu nesouhlasila s registrační značkou uvedenou na příslušné dopravní značce, kontaktovala přivolaná hlídka majitele zaparkovaného vozidla, který uvedl, že zmíněné parkovací místo bylo přiděleno jeho otci, který má svůj automobil momentálně v servisu a z tohoto důvodu používá dočasně náhradní automobil, jehož registrační značka nesouhlasí s dopravním značením. Strážníci celou věc zadokumentovali a poté jí postoupí k dořešení Odboru dopravy při MěÚ Chrudim.

Pes se ve Filištínské ulici prokousal v okně síťkou proti hmyzu

Krátce po deváté ráno upozornila strážníky místní žena na to, že se v jednom z domů ve Filištínské ulici nachází v okně pes většího vzrůstu, který se prokousal sítí proti hmyzu a poté hlavou rozbil skleněnou výplň okna. Strážníci proto kontaktovali majitelku zvířete, která psa uklidnila a zajistila proti útěku.

Mrtvý holub ležící na Palackého třídě

V 10.31 hodin obdrželi strážníci oznámení, že na Palackého třídě u obchodního centra leží mrtvý holub. Hlídka tedy uhynulé zvíře převezla do Veterinární kliniky Na Valech k odborné likvidaci.

Opuštěné kotě na Resselově náměstí

Před polednem obdrželi strážníci telefonické oznámení od místní ženy, která na Resselově náměstí zaregistrovala malé opuštěné kotě. Hlídka proto zvíře převezla do útulku v Sečské ulici, kde bylo předáno do péče personálu.

Vandalismus ve Fibichově ulici vyřeší přestupková komise

Po 14. hodině vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Fibichovy ulice, kde si občan všiml poškozeného stromu, kterému někdo oloupal kůru. Hlídka tedy událost zadokumentovala. Po chvíli volal oznamovatel znovu s tím, že se mu podařilo zjistit jméno údajného pachatele poškození, a sdělil ho strážníkům. Ti nyní provedou šetření a po vyčíslení vzniklé škody předají věc k dořešení přestupkové komisi při MěÚ Chrudim.

Odchycený pes s evidenční známkou v ulici SNP

V 16.58 hodin byli strážníci přivoláni k okružní křižovatce v ulici SNP, kde místní žena odchytla volně pobíhajícího psa s evidenční známkou. Hlídka zvíře převzala a převezla jej do místa bydliště majitele, kterému po vyřešení přestupku psa předala.

Nezletilý chlapec kradl v prodejně v Havlíčkově ulici

Před 19. hodinou volala na linku 156 ostraha prodejny potravin v Havlíčkově ulici s tím, že u nich došlo ke krádeži zboží. Podezřelým ze spáchání přestupku proti majetku byl nezletilý chlapec, který se v přítomnosti matky k činu doznal. Vzhledem k jeho věku bude věc po zadokumentování předána přestupkové komisi MěÚ Chrudim k odložení. O celé události bude zároveň vyrozuměn sociální odbor městského úřadu, který učiní potřebná opatření.

Hlasité kňučení malého štěněte ruší obyvatele Resselova náměstí

Ve 22.10 hodin se na strážníky obrátil místní občan s tím, že si majitelé jedné z restaurací na Resselově náměstí pořídili štěně, které hlasitě kňučí a on nemůže spát. Hlídka se tedy dostavila na místo, kde určitou dobu setrvala, ale žádný hluk nezaregistrovala.

Hlučná mládež na zastávce v sídlišti Na Šancích

Asi ve 23.15 hodin vyjeli strážníci do sídliště Na Šancích, kde se měla podle telefonického oznámení nacházet u autobusové zastávky hlučná skupinka mládeže, která rušila místní obyvatele. Po příjezdu hlídky už tady ale nikdo nebyl a v sídlišti byl klid.

Sražená srna na silnici mezi Chrudimí a Markovicemi

Ve středu 12. července v 05.22 hodin oznámila na tísňovou linku řidička autobusu, že mezi Chrudimí a Markovicemi zaregistrovala sraženou srnu. Hlídka oznámení prověřila a následně vyrozuměla příslušného člena mysliveckého spolku v Markovicích, který učinil potřebné kroky k odklizení zvířete.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here