Městské kino Chrudim uvede německé drama o divokém dospívání šestnáctileté dívky

0
570

V sobotu 15. července ve 20 hodin zprostředkuje Městské kino Chrudim divákům atmosféru letošního filmového festivalu v Karlových Varech a promítne jim v rámci „Akce Vary ve vašem kině“ další film uvedený na tomto festivalu – tentokrát německé drama pod názvem Axolotl Overkill. Předprodej vstupenek je zajištěn v Turistickém informačním centru Chrudim na Resselově náměstí nebo na telefonním čísle 773 993 333 vždy od pondělí do pátku od osmi do 12 hodin a od 12.30 do 17 hodin, dále v Městském kině Chrudim, hodinu před představením.

Vymetání večírků a experimenty s drogami nebo sexem

Šestnáctiletá Mifti žije v Berlíně, kde vymetá večírky, experimentuje s drogami a sexem a kašle na školu. Dospělí, které potkává, jí přijdou zoufalí. Ti si o ní na oplátku rádi myslí, že je moc drzá, často zbytečně smutná a bezhlavě zamilovaná. Dospělí zoufalci se totiž nechtějí zabývat podstatou věci. Mifti ví, že je na všechno na celém světě sama. Ať už tahle fráze znamená cokoliv. Je na tom stejně jako vodní dráček axolotl, který přežije všechno a s každou zkušeností se stává někým novým.

Drama / Německo / 2017 / 94 min / titulky
Režie, předloha (kniha): Helene Hegemann
Hrají: Jasna Fritzi Bauer, Arly Jover, Laura Tonke, Mavie Hörbiger, Nikolai Kinski, Julius Feldmeier

Foto: Chrudimská beseda
Foto: Chrudimská beseda

Kousek festivalové atmosféry v ostatních městech

Akce Vary ve vašem kině si klade za cíl přenést kousek festivalové atmosféry i do ostatních měst po celé České republice a představit v kinech rozmanitost karlovarského programu. Každý rok zástupci labelu KVIFF Distribution pečlivě vybírají výrazné filmy daného ročníku a posílají je bezprostředně po skončení festivalu do všech kin.

Video: Robert Hofmann
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here