Pardubice zahájily stavbu cyklostezky do Dražkovic. Má být součástí budoucího propojení s Chrudimí

0
965
Foto: Magistrát města Pardubice - tiskový úsek

Ve středu 12. června odstartovala výstavba cyklostezky z Pardubic do Dražkovic. Město na její realizaci získalo dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI), která pokryje 85 procent nákladů. Z městského rozpočtu tak na výstavbu 1. etapy cyklostezky z Pardubic do Chrudimi půjde zhruba 2,5 milionu korun. Trasa v délce 0,6 kilometru by měla být hotova zhruba do letošního listopadu.

Foto: Magistrát města Pardubice - tiskový úsek
Foto: Magistrát města Pardubice – tiskový úsek

Dvoumilionová dotace, s kterou se původně nepočítalo

„Původně jsme měli na výstavbu cyklostezky z Pardubic do Dražkovic z městského rozpočtu vyčleněnou částku 7,1 milionu korun, což byla předpokládaná cena stavby. Celkové náklady však budou nakonec nižší, jelikož vysoutěžená cena nepřesahuje částku 4,5 milionu korun. Navíc se nám podařilo získat na realizaci této trasy dotaci ve výši zhruba dva miliony korun, takže město tato stavba vyjde na přibližně 2,5 milionu korun,“ podotýká k nákladům za stavbu cyklostezky náměstek primátora zodpovědný za dotační politiku Jan Řehounek (ANO 2011).

Foto: Magistrát města Pardubice - tiskový úsek
Foto: Magistrát města Pardubice – tiskový úsek

Cyklostezku pomohl prosadit Martin Kolovratník

Dotace však byla Pardubicím původně zamítnuta. „V prvním kole schvalování nebyla naše cyklostezka schválena. Důvodem bylo její křížení s vjezdem do areálu firmy MARO. Teprve po mojí osobní intervenci se úředníci SFDI přijeli podívat na místo a uznali, že jiné technické řešení možné není. Jsem rád, že zvítězil zdravý rozum a že se hodnotící komise SFDI díky schválení výjimky rozhodla podpořit bezpečnost pardubických občanů,“ vysvětluje zastupitel města a člen Dozorčí rady SFDI Martin Kolovratník (ANO 2011).

Foto: Magistrát města Pardubice - tiskový úsek
Foto: Magistrát města Pardubice – tiskový úsek

Trasa povede od areálu MARO k dražkovické benzince

První etapa navrhované stezky bude začínat u stávajícího sjezdu do areálu MARO s.r.o. v Pardubicích a končit u výjezdové komunikace od areálu čerpací stanice pohonných hmot na severním okraji Dražkovic. Cíle budování cyklostezky v tomto úseku jsou jasné – bezpečnější a plynulejší jízda. „Výstavba této stezky je důležitá, a to nejen proto, že cyklistika má v Pardubicích a celém regionu dlouhou tradici. Spousta lidí jezdí do práce na kole, studenti do škol. Díky této cyklostezce se zvýší bezpečnost účastníků provozu a jízda zde bude plynulejší,“ uvádí primátor města Pardubic Martin Charvát (ANO 2011).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here