Starosta Řezníček žije mimo realitu stejně jako předseda Senátu ČR Štěch, tvrdí Lichtenberg na sociální síti

0
2436
Městský zastupitel Petr Lichtenberg (Svobodní) v námořnickém úboru. Foto: Facebook

Slovní šarvátky mezi komunálními politiky neustávají ani o prázdninách. Starosta města Petr Řezníček (SNK ED) připojil před nedávnem svůj komentář pod fotografii, která na sociální síti pranýřovala předsedu Senátu ČR Milana Štěcha (ČSSD) za jeho hloupý výrok o živnostnících, že by je zvýšením povinných odvodů přinutil k tomu, aby se všichni nechali zaměstnat.

Chrudim se stala raritou a směšnou, poukazuje zastupitel

Starosta Řezníček pod fotku napsal: „Soudruh odborář nechápe realitu normálního života.“ Netrvalo však dlouho a na starostův příspěvek ostře zareagoval opoziční městský zastupitel Petr Lichtenberg (Svobodní). „To se ale přeci týká většiny politiků, zejména těch, kteří se od revoluce pohybují pouze v politice a neví, co je to pracovat třeba v soukromé společnosti. Bohužel je stále častější, že politici lidem v tomto státě spíše škodí a čím dále tím více překáží. A to se bohužel týká i Chrudimě. Mnozí politici o sobě rádi tvrdí, že jsou pravicově založení, ale přitom jsou to levičáci jako poleno. A nejhorší na tom je, že to ani neví… Svoji pravicovost nejčastěji deklarují jednou za rok nebo před nějakými volbami svým odporem ke komunistům, ale když je po volbách a matematika směrem k moci a prebendám nevychází, tak jsou schopni s nimi i spolupracovat či dokonce uzavřít nějakou koalici. Případně si to jet do Prahy nechat schválit od nejvyššího vedení. A nebo uzavřít koalici s člověkem, s kterým se nesnáší… Tomu se nejspíš říká ´pragmatičnost´ či ´umění politiky´. Co na tom, že se Chrudim se svými čtyřmi místostarosty stala raritou a zároveň směšnou. Lidi si toho při svých běžných starostech ani nevšimnou, případně na to během čtyř let v pohodě zapomenou. A s tím místní, zkušení politici počítají,“ píše ve svém komentáři Lichtenberg.

Na dotaz Novin Chrudim, co jej vedlo k tak ostré reakci, Petr Lichtenberg odpověděl: „Starostův komentář mi přišel, že je zcela mimo realitu i on, a že si vůbec neuvědomuje svoji pozici a historii.“

Snímek, který celou diskuzi na sociální síti spustil.  Foto: Facebook
Snímek, který celou diskuzi na sociální síti spustil. Foto: Facebook

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here