Pardubice chtějí získat na opravu Dělnické ulice desítky milionů korun

0
835
Ilustrační foto: Pixabay.com

Pardubice se budou ucházet o dotaci na rekonstrukci Dělnické ulice. Desítky milionů korun by město podle rozhodnutí radních mělo získat prostřednictvím národního programu na podporu podnikatelských nemovitostí a infrastruktury v příštím roce, kdy by se komunikace důležitá pro obslužnost průmyslové zóny v Černé za Bory také měla dočkat opravy.

Nadlimitně zatížená komunikace je v kritickém stavu

„Oprava komunikace, která je v kritickém stavu a přitom až nadlimitně zatížena kamionovou dopravou, je důležitá pro další rozvoj průmyslové zóny. Působí zde řada firem. Některé plánují další rozšíření a dopravní napojení je pro ně klíčové. Proto s rekonstrukcí chvátáme,“ říká primátor Pardubic Martin Charvát (ANO 2011).

Do více než 40 firem v zóně dojíždí denně 5520 lidí

V průmyslové zóně v Černé za Bory v současné době na ploše 134 hektarů působí více než 40 firem. Největší z nich je Foxconn, který zaměstnává více než polovinu z 5520 lidí dojíždějících do zóny za prací. Právě tato firma plánuje v zóně velkou investici do svého dalšího rozvoje. Zhruba kilometr dlouhá Dělnická ulice je nezbytná pro obslužnost většiny zde působících subjektů. V současné době jí denně projede na 340 kamionů.

Výměna povrchu vozovky a také odstranění nefunkčního kolejiště

„Ze závěrů pasportizace, kterou jsme v květnu provedli společně s agenturou pro podporu podnikání a investic Czechinvest vyplynul, že je nutná kompletní obměna této komunikace, která naprosto nevyhovuje potřebám průmyslové zóny s mnoha významnými firmami,“ konstatuje náměstkyně primátora zodpovědná za investice Helena Dvořáčková (ANO 2011). „V průběhu rekonstrukce, která bude složitá zejména proto, že během ní není možné firmy odříznout od dopravního napojení, by mělo dojít nejen k výměně povrchu vozovky a odstranění nefunkčního kolejiště, ale také k vybudování chodníků, parkovacích ploch, osvětlení a podobně,“ dodává náměstkyně.

Nutnost přepracování neaktuální projektové dokumentace

Pardubice proto urychleně vyberou firmu, která do konce roku přepracuje již neaktuální projektovou dokumentaci na rekonstrukci a zahájí výkup pozemků, které budou pro tuto investiční akci třeba. Žádost o dotace chce město podat do konce roku 2017 s tím, že stavba má být zahájena v příštím roce a ukončena nejpozději v roce 2019.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here