Parkování lze od září platit v Chrudimi také platební kartou a smskami. První hodina v centru bude ale dražší

0
771
Foto: Kodl Cr

Chrudimská radnice se po nekonečném váhání rozhodla zavést placení parkovného v centru města také s pomocí platebních karet a mobilní aplikace a sms zpráv. Až doposud se totiž platí v Chrudimi za parkovné výhradně mincemi, přestože město obdrželo první nabídky na zavedení bezhotovostních plateb před více než deseti lety.

Bezhotovostí platební styk funguje jinde už celé roky

Právě archaický způsob placení mnohým nevyhovuje, neboť hotové peníze už dávno nepoužívají, a jsou zvyklí, stejně jako například v sousedních Pardubicích, na bezhotovostní platební styk, který je nezdržuje a neobtěžuje neustálým hledáním mincí. Stejně tak je pro ně už řadu let obvyklé, narozdíl od zdejších zvyklostí, prodlužování parkovného na dálku prostřednictvím mobilní aplikace. Tomuto trendu by se měla Chrudim od září přizpůsobit. Alespoň to avizuje první místostarosta Jaroslav Trávníček (ČSSD), podle kterého budou vedle sebe souběžně fungovat všechny tři typy úhrady parkovného ve městě.

V centru města vyjde první hodina na 12 korun, každá další na 35 Kč

Věc má ale přeci jen háček. Souběžně se zavedením dalších možností plateb dojde totiž k částečnému zdražení parkovného. V historickém centru se bude od září platit za první hodinu parkování namísto nynějších deseti korun 12 Kč, avšak za každou další hodinu zůstává platba na 35 korunách. Nově pak bude možné si v parkovacích automatech v centru zaplatit celodenní stání za 200 korun na den. V ostatních částech města bude stát hodina parkovného dvacetikorunu, přičemž sazba za první hodinu zlevní z deseti na sedm korun. Zdarma pak umožní radnice parkovat od září v Chrudimi majitelům elektromobilů, netýká se to však automobilů na hybridní pohon. Otázkou ale zůstává, nakolik bude tato nabídka využita, neboť majitelé elektromobilů se dají prozatím v okrese spočítat na prstech jedné ruky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here