Opilec pokácel na Palackého třídě dopravní značky. Strážníci je po něm museli narovnat

0
816
Palackého třída. Foto: Roman Zahrádka

V pátek 28. července v 7.28 hodin obdrželi strážníci telefonické oznámení od místního občana, který ve Slovenské ulici zaregistroval zaparkovaný automobil, který měl otevřené okénko a v jeho okolí se nikdo nenacházel. Přivolaná hlídka zjistila tedy majitele auta, kterého kontaktovala v místě bydliště a upozornila jej na zjištěnou skutečnost. Ten se v zápětí dostavil k automobilu a po kontrole interiéru své vozidlo zajistil.

Řidič zásobování požádal strážníky o pomoc

Krátce před desátou dopoledne požádal telefonicky strážníky o pomoc řidič kamionu, který jel zásobovat supermarket na Palackého třídě. Protože se nemohl zorientovat v objízdné trase, měl obavu, aby cestou neporušil dopravní značení. K řidiči se proto dostavila hlídka, která jej doprovodila po správné trase k prodejně.

Ležící bezdomovec ze Skutče v ulici Dr. Milady Horákové

Asi v 16.30 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do ulice Dr. Milady Horákové, kde před tamním hypermarketem ležel na zemi bezdomovec. Hlídka v něm zjistila obyvatele Skutče, který byl v mírně podnapilém stavu, avšak orientoval se. A protože byl schopen samostatné chůze, byl z místa vykázán.

Automobil stojící u Ploché dráhy na zeleni

Zhruba v 16.45 hodin volal na linku 156 místní občan s tím, že na Ploché dráze stojí automobil zaparkovaný na zeleni, jehož řidič porušil dopravní značení. Po příjezdu hlídky se u vozidla nacházel jeho řidič, který po vyřešení přestupku z místa neprodleně odjel.

Ležící Slovák zasahoval svým tělem do silnice

Asi v 18.30 hodin byli strážníci přivoláni do Poděbradovy ulice, kde ležel na autobusové zastávce na zemi muž takovým způsobem, že částí těla zasahoval do komunikace. Před příjezdem na místo obdržela hlídka informaci, že dotyčný mezitím vstal a přešel na druhou stranu silnice, kde se posadil pod strom. Strážníci na místě zastihli slovenského občana, který byl v mírně podnapilém stavu, ale orientoval se a následně odsud odešel.

Nadměrný náklad poškodil značení v Čáslavské ulici

Ve 21.13 hodin zpozoroval operátor městské policie prostřednictvím kamerového systému v Čáslavské ulici nákladní automobil převážející nadměrný náklad, který při průjezdu okružní křižovatkou poškodil dopravní značení. Na místo proto vyjela hlídka, která pořídila fotodokumentaci a přivolala Policii ČR, která věc převzala do své kompetence.

Rušení nočního klidu v ulici Dr. Václava Peška

Asi ve 23.30 hodin upozornil anonym strážníky na rušení nočního klidu v ulici Dr. Václava Peška, který měl způsobovat hluk z místní restaurace. Po příjezdu hlídky zde byl ale klid a k žádnému protiprávnímu jednání nedocházelo. Poté strážníci jednali s obsluhou zmíněné restaurace, která uvedla, že od 22. hodiny žádná hudba v jejich podniku nehrála a hosté se ztišili, takže k rušení nočního klidu rozhodně nedocházelo. Hlídka poté personál podniku řádně poučila a následně odjela.

Bezdomovec bránil zásobování supermarketu

V sobotu 29. července po jedné v noci volal na linku 156 řidič s tím, že nemůže zásobovat supermarket v ulici Obce Ležáků, neboť u zásobovací rampy leží bezdomovec, kterého nemůže probudit. K prodejně tedy vyjela hlídka, která před příjezdem obdržela informaci od oznamovatele, že ležícího muže mezitím probudil a ten odešel pryč.

Opilec pokácel dopravní značky na Palackého třídě

Krátce před druhou v noci obdrželi strážníci oznámení o podnapilém muži, který se pohyboval po Palackého třídě, kde pokácel přenosné dopravní značení. Hlídka prověřila ulici i její okolí, avšak muže nikde nezaregistrovala. Dopravní značení bylo strážníky umístěno na původní místo.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here