Opilý pacient pomočil v Chrudimské nemocnici nákladní výtah

0
803
Foto: Pixabay.com

V neděli 30. července před devátou ráno byli strážníci přivoláni do Nemocnice Chrudim ve Václavské ulici, kde ležel u nemocniční prádelny podnapilý muž, který předtím pomočil nákladní výtah. Oznamovatelka dále uvedla, že sem muže přivezla na vyšetření sanita. Dotyčný následně z probíhajícího vyšetření utekl neznámo kam a později byl nalezen personálem právě u prádelny. Hlídka spícího muže z Ústí nad Orlicí probudila. Ten se orientoval a následoval strážníky k lékaři, který uvedl, že jeho další vyšetření není už zapotřebí. Dotyčnému poté lékař povolil opustit nemocnici. Hlídka navíc kontaktovala příslušného pracovníka údržby, který uvedl, že k poškození nákladního výtahu pomočením nedošlo a žádná škoda nemocnici nevznikla. Teprve po tomto zjištění mohl muž opustit zdravotnické zařízení a odejít na nádraží.

Zadržená zlodějka v prodejně sportovních potřeb

V 11.08 hodin volala na linku 156 pracovnice prodejny sportovních potřeb v ulici SNP s tím, že v jejich obchodě došlo ke krádeži zboží za několik tisíc korun. V prodejně strážníci zastihli podezřelou ženu z Chocně, která se ke svému jednání doznala. Protože nemohla na výzvu strážníků žádným způsobem prokázat svoji totožnost a navíc uvedla, že byla v posledních třech letech pravomocně odsouzena za majetkový trestný čin, byla hlídkou převezena na Obvodní oddělení Policie ČR v Chrudimi, kde začali věc šetřit policisté.

Podezřelé osoby pod balkónem domu a ukradené boty

Před polednem kontaktovala strážníky místní žena s tím, že jí někdo z jejího balkónu odcizil značkové boty. Oznamovatelka uvedla, že se u balkónu zdržovaly podezřelé osoby. Šlo o muže, ženu a dítě v kočárku. Podezřelé osoby žena přitom sledovala až ke kruhové křižovatce v ulici SNP. Před příjezdem na místo obdrželi strážníci od ženy další informaci, že dvojice s dítětem pokračuje v cestě po cyklostezce. Tam také hlídka následně tyto lidi z Trutnovska dostihla. Muž i žena shodně uvedli, že poblíž balkónu pouze odpočívali, neboť tam bylo stinné místo a po chvíli pokračovali v cestě. Zároveň uvedli, že boty z balkónu neodcizili a jako důkaz svého tvrzení sami předložili strážníkům ke kontrole obsah svých zavazadel a igelitových tašek, kde se odcizená obuv nenacházela. Hlídka poté prověřila celou trasu, kudy se dotyční pohybovali, ale ani tady se nepodařilo odcizené boty zaregistrovat. Protiprávní jednání těchto osob nebylo tedy zjištěno.

Matka z Vlčnova vypakovala svého syna z domu

Asi ve 12.15 hodin požádal o příjezd strážníků mladý muž z Vlčnova, neboť jej matka vyzvala, aby opustil jejich dům a odstěhoval se. Odmítla mu přitom vrátit peníze, které jí vyplatil v předstihu jako příspěvek na domácnost. Po příjezdu hlídky se syn s matkou v klidu domluvili a sporné peníze byly mladému muži vydány. Dále mu bylo umožněno, aby si vzal z domu osobní věci s tím, že si zbytek věcí může kdykoliv vyzvednout. Matka i syn byli poté strážníky poučeni, jak mohou dál postupovat.

Obtížný pacient v čekárně Chrudimské nemocnice

Ve 13.15 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického upozornění do Václavské ulice, kde se v nemocniční čekárně nacházel podnapilý muž, který během čekání na vyšetření neustále vykřikoval a svým chováním obtěžoval ostatní pacienty. Přítomná hlídka poskytla tedy asistenci zdravotnickému personálu během příjmu tohoto muže k hospitalizaci a poté odsud odjela.

Nález bundy s doklady v sídlišti Víta Nejedlého

Přesně ve 14 hodin oznámil na linku 156 obyvatel sídliště Víta Nejedlého, že mu jeho sousedka předala nalezenou bundu s doklady, kterou nalezla na lavičce před jejich domem. Hlídka nález od muže převzala a následně jej odevzdala do depozitu Oddělení ztrát a nálezů MěÚ Chrudim, jehož pracovnice majitele věcí o nálezu vyrozumí.

Hlučná mládež u paneláku v Havlíčkově ulici

Asi v 15.30 hodin byli strážníci přivoláni do Havlíčkovy ulice, kde se u panelového domu zdržovala mládež, která podle oznamovatele rušila celé okolí. Na místě hlídka zastihla několik mladistvých osob, které si pouštěly hlasitou hudbu z mobilního telefonu, která měla rušit ostatní obyvatele. Na žádost strážníků ji tedy ztlumili, aby nikoho nerušili.

Nahlas puštěné rádio ve Škroupově ulici rušilo obyvatele

Zhruba ve 20.35 hodin obdrželi strážníci telefonické oznámení, že se ve Škroupově ulici zdržuje skupina mladých lidí, která má nahlas puštěné rádio a ruší tím zdejší obyvatele. Hlídka prověřila celou lokalitu, avšak hlasitou hudbu nikde nezaregistrovala.

Hlučná parta lidí před restaurací v ulici V Průhonech

V pondělí 31. července v 01.13 hodin upozornil telefonicky strážníky místní občan na hlučnou partu lidí u restaurace v ulici V Průhonech. Po příjezdu hlídky se už na uvedeném místě nikdo nenacházel a v okolí byl klid.

Volně pobíhající pes v sídlišti Na Rozhledně

O několik minut později vyjeli strážníci do sídliště Na Rozhledně, kde místní žena zaregistrovala volně pobíhajícího psa velkého vzrůstu. Hlídka oznámení prověřila, ale zvíře nikde nezaregistrovala.

Anonym upozornil v noci na hlučící partu u nemocnice

Po třetí hodině v noci oznámil na lince 156 anonym, že je na autobusové zastávce u nemocnice parta lidí, která zde hlasitě křičí. Po příjezdu hlídky se už na místě nacházeli policisté, kteří celou věc řešili.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here