U Vortové se ztratila v lese třiasedmdesátiletá seniorka. Hledal ji vrtulník, psovodi se psy a policejní pátrači

0
1824
Foto: Pixabay.com

V úterý 1. srpna dopoledne zabloudila poblíž Vortové 73letá seniorka z Chrudimska, která si sem vyšla do lesa na houby. „Do lesa přišla asi v půl osmé ráno a zhruba po čtyřech hodinách se ztratila,“ konstatuje mluvčí chrudimské policie Jiří Tesař.

Žena měla naštěstí u sebe nabitý mobilní telefon

„Byla unavená, netušila, kde je a neměla u sebe ani žádné pití. Naštěstí ale měla u sebe nabitý mobilní telefon, kterým zatelefonovala na linku 158 a svěřila se policistům se svým problémem. Žena byla vzápětí požádána, aby z mobilu zbytečně nevolala a nevybíjela ho, a následně byla zahájena pátrací akce,“ říká mluvčí Tesař. Jak dodává, akci koordinoval přímo na místě policejní důstojník z chrudimského územního odboru Policie ČR.

Pátrací akce policistů trvala zhruba dvě hodiny

„Na místo vyrazily hlídky policistů jak z Pardubického kraje, tak z kraje Vysočina, neboť se inkriminované území nachází na pomezí obou krajů. Do vzduchu vzlétl i vrtulník Letecké služby Policie České republiky a na cestu vyrazili i psovodi se svými čtyřnohými parťáky. Zhruba po dvou hodinách od nahlášení události telefonovala s tím, že došla k jakémusi pomníku v lese, což byla zásadní informace pro policisty. Ti okamžitě díky své místní znalosti věděli, kde se seniorka nachází. Nedlouho poté ji našli a následně jí nezraněnou odvezli domů,“ uzavírá Jiří Tesař.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here