Zloděj kradl během dne ve dvou chrudimských supermarketech. Pokaždé byl přistižen

0
594
Foto: Pixabay.com

V pátek 4. srpna před polednem vyjeli strážníci na základě oznámení do sídliště Na Větrníku, kde se podle oznamovatelky u výměníku opakovaně schází mládež, která se tam chová hlučně a po odchodu zanechává na místě nepořádek. Hlídka oznámení prověřila, avšak protiprávní jednání či jakékoli znečištění veřejného prostranství nezaregistrovala.

Krádež zboží v chrudimském Lidlu a pokutový příkaz

Několik minut před půl pátou odpoledne obdrželi strážníci telefonické oznámení, že došlo v supermarketu v Poděbradově ulici ke krádeži zboží. Podezřelý muž z Chrudimi se ke svému jednání přivolané hlídce doznal, a ta mu za přestupek uložila pokutový příkaz.

Opilý host restaurace v Havlíčkově ulici nadýchal takřka tři promile

V 18.24 hodin byli strážníci přivoláni do restaurace v Havlíčkově ulici, kam přišel podnapilý host, který krátce nato usnul a personál podniku jej nemohl probudit. Hlídka muže vzbudila a poté u něj provedla orientační dechovou zkoušku, při které mu byla naměřena hodnota 2,89 promile alkoholu. Muž byl poté převezen k vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam byl muž převezen a předán personálu.

Druhá krádež zboží během jediného dne

Po 19. hodině volala na linku 156 pracovnice supermarketu na Palackého třídě s tím, že u nich došlo ke krádeži zboží. Hlídka v prodejně zastihla muže z Chrudimi, se kterým řešila téhož dne stejný přestupek v jiném supermarketu. Také v tomto případě se dotyčný přiznal, proto mu strážníci uložili další pokutový příkaz.

Hlučná mládež za panelákem v Havlíčkově ulici

Ve 23.28 hodin vyjeli strážníci do Havlíčkovy ulice, kde se za panelovým domem zdržovala mládež, která tam podle oznamovatele dělala nepořádek a rozbíjela skleněné láhve. Hlídka zde přistihla tři mladíky, kteří v klidu seděli a vzájemně se bavili. V jejich okolí nebylo patrné žádné znečištění ani skleněné střepy. Protiprávní jednání strážníci tedy nezaregistrovali.

Rušení nočního klidu u budovy zdravotní pojišťovny

V sobotu 5. srpna v 01.18 hodin upozornila telefonicky strážníky místní žena na to, že přímo u budovy zdravotní pojišťovny v Havlíčkově ulici dochází k rušení nočního klidu. Na uvedeném místě byl při příjezdu hlídky klid a žádné osoby se tam nenacházely, proto strážníci prověřili i okolní ulice, avšak ani tam nikdo noční klid nerušil.

Zpěv z restaurace v Topolské ulici budil občany

O několik minut později byli strážníci přivoláni do Topolské ulice, kde mělo docházet k rušení nočního klidu zpěvem, který vycházel z restaurace. V okolí tohoto podniku byl při příjezdu hlídky klid a z restaurace právě v tichosti odcházeli poslední hosté.

Muž ležící na chodníku na Masarykově náměstí

V sobotu 5. srpna před třetí ráno oznámila místní žena prostřednictvím linky 156, že u jednoho z obchodů na Masarykově náměstí leží na chodníku muž. Hlídka dotyčného z Pardubic probudila a ten následně uvedl, že jen odpočíval. Protože byl schopen samostatné chůze, z místa odešel.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here