Strážníci honili na Školním náměstí zeleně zbarveného papouška. Uletěl jim však

0
2478
Foto: Pixabay.com

V úterý 8. srpna po půl deváté ráno volala na linku 156 místní žena s tím, že se na parkovišti u ubytovny v sídlišti Na Rozhledně usadili bezdomovci a pokřikovali na kolemjdoucí. Po příjezdu strážníků se na místě nacházeli dva muži bez domova z Chrudimi, kteří se zdržovali na soukromém pozemku a žádného protiprávního jednání se nedopouštěli.

Střepy na vozovce po nehodě v Čáslavské ulici

O několik minut později vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Čáslavské ulice, kde se u autobusové zastávky nacházely na vozovce střepy. Hlídka na místě nalezla úlomky plastu, které tam zůstaly po dopravní nehodě. O této skutečnosti strážníci informovali pracovníky SÚS Pardubického kraje, kteří přislíbili úklid vozovky.

Parkovačka v Průmyslové ulici a předvolání řidiče

Krátce po deváté ráno obdrželi strážníci stížnost na nesprávně zaparkovaný automobil v Průmyslové ulici, který tam komplikoval výjezd vozidel z areálu firmy. Hlídka proto za stěrač takto zaparkovaného auta umístila výzvu pro nepřítomného řidiče, kterého si předvolala k projednání dopravního přestupku.

Stažená okénka u automobilu v ulici Čs. armády

V 9.12 hodin informoval strážníky místní občan o tom, že v ulici Čs. armády parkuje osobní automobil, který má stažená všechna okna a v jeho okolí se nikdo nenachází. Krátce po příjezdu hlídky se však k vozidlu dostavil jeho majitel a okna zajistil.

Rozsypaný cement na kruhové křižovatce v ulici Obce Ležáků

Před 16. hodinou požádal strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR, neboť bylo třeba prověřit oznámení o rozsypaném cementu na okružní křižovatce v ulici Obce Ležáků. Hlídka oznámení prověřila a následně vyrozuměla pohotovostní službu SÚS Pardubického kraje, která provedla úklid komunikace.

Zeleně zbarvený papoušek na Školním náměstí

Po 16. hodině byli strážníci přivoláni na Školní náměstí, kde se na travnaté ploše nacházel zeleně zbarvený papoušek. Hlídka se pokusila zvíře odchytnout, avšak neúspěšně, a papoušek ulétl neznámo kam.

Odchycený jorkšír v sídlišti Na Šancích

V 17.13 hodin kontaktovala strážníky prostřednictvím linky 156 obyvatelka sídliště Na Šancích, která tam odchytla volně pobíhajícího psa – jorkšíra bez evidenční známky. Hlídka od ženy zvíře převzala a převezla jej do psího útulku v Sečské ulici, kde byl pes umístěn do připraveného kotce.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here